Wijn van de maand 'Boulangerie' (bakkerij), 'char- cuterie' (slagerij) en andere aanduidingen wijzen erop dat u in Frankrijk bent, maar de karakteristieke vakwerkhuizen doen vermoeden dat u zich in Duitsland bevindt. Dat is wat u ziet en voelt bij het binnen- rijden van een plaatsje in de Elzas. Niet verwonderlijk, want deze noordelijk gelegen streek vormt het grensgebied tussen Frankrijk en Duitsland. Het prettige van de Elzas is dat de goede dingen uit zowel Frankrijk als Duitsland er te vinden zijn. Dat ziet u niet alleen aan de sfeervolle, bloe- menrijke dorpen en stadjes, maar het is ook te proeven in de beroemde Elzasser keuken. Bijvoorbeeld in de verfijnde zuurkoolschotels met pittige worstjes en de geurige stoof- potten met niet minder dan drie soorten vlees. De streek wordt gekenmerkt door haar wijnen en wijngaar- den. Het glooiende landschap bestaat uit heuvels en valleien die grotendeels met druive- stokken zijn beplant. In de dorpen en steden staan de fles sen voor de puien van winkels en wijnhuizen uitgestald en nodigen een ieder uit om te komen proeven. En dat is de moeite waard, want er worden hier voortrefFelijke, vooral witte, wijnen gemaakt. De droge, geurige Riesling, krui- dige Gewiirztraminer, zoele Muscat en de frisse, aromati- sche Pinot Blanc zijn daar voorbeelden van. is vol en frisfruitig. Echt een wijn om aan het einde van een warme voorjaarsdag te schenken. Behalve als aperitief en als wijn voor feestjes, is deze Pinot Blanc ook een ideale begeleider van fijne visgerechten, asperges en romige kazen met een zachte smaak. Schenk de wijn koel, 10 a 12 °C. Als u de fles een uur voor gebruik in de koelkast zet, heeft de wijn de goede temperatuur. Baron de Hoen, Pinot Blanc d'Alsace 1992, Medaille d'Or*, f 7,95- Zolang de voonaad strekt. Pinot Blanc d'Alsace: een wijn waarin u't voorjaar proeft Hoewel deze Pinot Blanc het hele jaar door verrukkelijk smaakt, lijkt het alsof hij in de lente net iets lekkerder is. De milddroge wijn ruikt naar lychees en perziken. De smaak Deze geselecteerde Pinot Blanc van het wijnhuis Baron de Hoen heeft op het 'Concours des vins d'Alsace' in Macon een gouden medaille gekregen. Vandaar de toevoeging: Medaille d'Or. IN D'ALSACE 66 AllerHande

Allerhande | 1994 | | pagina 68