MET MAAKT U ROMIGE S A U S J E S yoghurt YOGHURT-COURGETTETIMBAALTJE (voorgerecht, 4 personen) 1 sjalotje, 1 courgette (300 g), 3 eetlepels olijfolie, 2 teentjes knoflook, 2 theelepels bouillonpoeder, 1 theelepel tijm, 1 theelepel oregano, versgemalen zwarte peper, 2 eetlepels citroensap, 5 blaadjes witte gelatine, 1/4 liter voile yoghurt, zout, 1 takje groene munt, (1 eetlepel olie om in te vetten), staafmixer of keukenmachine, 4 timbaaltjes of glazen a inhoud ca. 11/4 dl Voorbereiden: Sjalotje pellen en snipperen. Courgette was- sen. 200 g courgette in kleine stukjes snijden, rest in piep- kleine blokjes snijden en tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. In (hapjes)pan 2 eetle pels olie verhitten. Sjalot en courgettestukjes ca. 2 minuten zachtjes bakken. Knoflook pellen en erboven uitpersen. Erdoor scheppen: bouillon poeder, tijm, oregano, peper en 1 eedepel citroensap. Afge dekt in ca. 10 minuten zach tjes gaar stoven. In kom met koud water gelatine ca. 5 mi nuten laten weken. Met staaf mixer courgettemengsel pure- ren. Gelatine goed uitknijpen en van vuur af al roerend in courgettemengsel oplossen. In bak met koud water ca. 5 mi nuten laten afkoelen tot het lobbig begint te worden. Tim baaltjes invetten. Yoghurt door courgettemengsel roeren. Pittig op smaak brengen met zout en peper. In timbaaltjes scheppen. Bovenkant glad- strijken. In koelkast timbaal tjes in ca. 1 uur laten opstij- ven. 4 Muntblaadjes achter- houden voor garnering, rest in dunne reepjes snijden. In kom rest van olie, rest van citroen sap, zout en peper tot sausje kloppen. Courgetteblokjes en muntreepjes erdoor scheppen. Bereiden: Timbaaltjes enkele tellen in heet water houden. Op elk timbaaltje bordje zet ten. Samen keren, even schud- den en timbaaltje op bordje laten glijden. Courgetteblokjes rond timbaaltjes scheppen. Garneren met muntblaadjes. Serveren met toast. Voorbereiden: ca. 35 minuten (en ca. 1 uur wachttijd) Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.p.: ca. f 1,25 Bevat per eenpersoonsportie: 155 Calorieen vet 12 g- eiwit 6 g- koolhydraten 6g 60 AllerHande

Allerhande | 1994 | | pagina 62