•S Klanten fv vragen Klanten vinden Hortensia heeft vele levens BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIIN Op deze plants aandacht voor regeimatig gestelde vragen nan de .AH Servicelijn over zaken m en om de winkel. Vragen op hetgebied van produkten en receptnur zijn opgetiomen in de nibriek Vraag en Ant- woord van AllerHande. CL - Wat is ecu soft lamp? Aan klanten van de AH-winkel aan de Oude Ebbingestraat in Gronin- gen stelden we de vraag: 'Watvindt u van de tv- en dagbladreclames van Albert Heijn?' Degina Schotsman is tevreden over de AH-dagbladredame: "De dagbladadvertenties vind ik duidelijk en overzichtelijk. De extra informatie op die pagina zie ik als een waarde- volle toevoeging. Ik vind het alleen jammer dat aanbiedingen soms al zijn uitverkocht." "De aanbiedingen in de dagblad advertenties brengen me soms op ideeen", vertelt de heer Ankesteijn. "Vorige week liet ik me inspireren Ik heb een soft lamp gekocht. Is een soft lamp te vergelijken met een spaarlamp? Mevr. V.I. te A. Een soft lamp is geen spaarlamp. 'Soft' heeft in dit geval te maken met het glas van de lamp, dit is na- melijk een lamp van melkglas waar- door de lamp een zacht, getemperd licht geeft. Wat is latex? Ik lees op de verpakking van de huis- houdhandschoenen dat deze uit 100% natnurlatex betaan. Wat is latex? Mevr. V. te T. Latex is het melksap van een aan- tal hogere, voornamelijk tropi- sche planten. Hiervan is de rubber- boom veruit het belangrijkste ge- was. Voor het vervaardigen van de handschoenen moet de latex een bepaalde bewerking ondergaan. Het rubber van- de handschoen is dus voor 100% een natuurprodukt. Om de rubbergeur te onderdrukken, krij- gen de handschoenen een vanille- geurtje. Daarnaast zorgt een kleurstof voor de gewenste kleur. Wat betekent de THT-code? Op veel verpakkingen staat een THT- code. Kunt u mij hierover uitleggeven en geldt de gegeven datum ook nog bij geo- pende verpakkingen? Dhr. S. te P. De 'ten minste houdbaar tot'-code (meestal kortweg THT-code ge- noemd) is een officiele aanduiding en vastgelegd in het Aigemeen Aan- duidingenbesluit van de Warenwet. De letterlijke omschrijving luidt: 'De datum waarop bij passendewijzevan bewaring het produkt nog in het bezit is van de kenmerkende eigen- schappen'. Dit betekent dus dat de fabrikant de kwaliteit van het pro dukt garandeert tot en met de da- V? turn in ongeopende verpakking. Hoe- lang een produkt nog te bewaren is wanneer de verpakking is geopend, is afhankelijk van het produkt. Over de precieze houdbaarheid van een geo- pende verpakking kan moeilijk een uitspraak worden gedaan, omdat dit ook te maken heeft met de wijze waarop het produkt bij de consu- ment wordt bewaard. Tenslotte is de fabrikant of verkoper juridisch niet meer verantwoordelijk voor de kwali teit van een produkt wanneer dit (te lang) bewaard is in een geopende verpakking of waarvan de houdbaar- heidstermijn bij de consument is verstreken. De heer Jacobs door een nieuwe pastasaus, die in de aanbieding was. Aan tafel viel de saus meteen in de smaak. Zonder die aan bieding had ik de saus misschien nooit ontdekt." De heer Jacobs is trouwe klant bij AH en volgt de reclames op de voet. "Ik lees de dagbladreclame altijd voor de aanbiedingen. Gewoonlijk drinken we thuis nooit vruchtesappen. Als ze in de reclame zijn, dan kopenwezo'n acht a tien pakken." "De tv-reclame van AH vind ik humor hebben, sommige blijven me bij, zoals die van het sinaasappelsap, met die man op die bakfiets", vertelt Hezel Teunissen. Op de bloemen- en planten- afdeling van AH stelen de blauwe, witte en raze hortensia's de show. Thuis kunt u de plant het best op een koele plaats zetten, niet in de telle zon. Als ze in de zon staat gaan de bladeren slap hangen. U kunt haar dan redden door de pot met aarde in een emmer water te dompelen. Maar voorkomen is be- ter dan genezen. Geef de plant elke dag veel water. Aan het einde van de bloeiperiode kunt u de bloe men eraf knippen en iaten drogen, dan heeft u nog tijden plezier van uw hortensia. De plant kunt u ver- volgens in de tuin planten. Vanaf dan gaat de hortensia zich ontwik- kelen als een echte tuinplant. In de winter kan ze gewoon buiten blijven staan. Als ze direct goed aanslaat heeft u het volgende jaar een bloeiende hortensia in uw tuin! AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 118