Ouderenpostzegels ook verkrijgbaar bij AH AH proef zelf- scanning geslaagd sproetjes voor bij e koffie Mmrn... rondo's en Even voorstellen:Sugar snaps' ill Kipfilet fume voo of salade borrelhapje J- BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN De nieuwe AH Bosvruchten- rondo's worden gemaakt van roomboterkoekdeeg en ge- vuld met bosvruchten en banketspijs. De combinatie van dit deeg met de vulling is perfect. Ook nieuw zijn de AH Chocosproetjes. In deze roomboter rozet cakejes zitten stukjes pure chocola- de, vandaar dus de naam chocosproetjes. AH Bosvruchtenrondo's, 300 g (6 stuks), 2,39 AH Chocosproetjes, 180 g (4 stuks), 2,29 De proef in de AH-winkel in Geldermalsen waar klanten zelf hun boodschappen kunnen 'scannen' is geslaagd. AH heeft besloten om het aantal testwinkels met zelfscanning verder uit te breiden. Hoe werkt zelfscanning? Klanten vragen bij de service- baiie een speciale scanpas (plastic kaart met magneetstrip) aan. Met behulp van deze pas kan de kiant een handscanner uit de uit- gifte-automaat haien. Tijdens het winkelen scant de klant de streepjescode op de verpakking van het produkt van zijn keuze. Na het winkelen zet de klant de handscanner terug in de uitgifte- automaat. Deze print een kassabon waarmee bij een speciale kas- sa afgerekent kan worden. Om te controleren of alle artikelen juist zijn gescand neemt de computer steekproeven. Door zelfscanning worden de wachttijden bij de kassa tot een minimum beperkt en de klant kan tijdens het winkelen op ieder gewenst ogenblik kij- ken hoeveel hij of zij op dat moment heeft besteed. Op het mo ment van uitgave van deze Kiantenkrant is nog niet bekend wel- ke winkels binnenkort worden uitgerust met zelfscanning. Zomerpostzegels/ouderenpostzegels zijn post- zegels waarvoor, bovenop de gewone fran- keerwaarde, een bijslag van maximaal 50% moet worden betaald. De bijslag wordt besteed aan projecten voor ouderen. Vanaf 26 april zijn ze ook weer in diverse AH-winkels ver krijgbaar. Vorig jaar bedroeg de opbrengst uit de verkoop van ouderenpostzegels en de bijbe- horende wenskaarten ruim drie miljoen gulden. Door dit bedrag konden meer dan 250 projecten, die er op gericht zijn ouderen op een plezierige manier aan de samenleving te laten deelnemen, door het Fonds Zomerpostzegels financieel worden ondersteund. Dat lijkt heei veel. Maar een hele- boel goede initiatieven voor ouderen kunnen nog steeds niet van de grand komen omdat er geen geld voor is! De postzegels staan dit jaar in het teken van 'veiligheid in de woonomgeving'. Ais u ook van mening bent dat oude- renwerk onze aandacht heel hard nodig heeft, dan kunt u een bijdrage leveren door de ouderenpostzegels en de wenskaarten te kopen. Postzegels en kaarten zijn vanaf 26 april 1994 verkrijgbaar bij het postkantoor of bij een van de vele speciale verkoopstands die op veel plaatsen in het land te vinden zijn. Bijvoorbeeld in diverse AH- winkels en ANWB-vestigingen. Sugar snaps is een nieuwe groente, die het beste om- schreven kan worden als een kruising tussen een doperwt en een peul. Sugar snaps lig- gen sinds kort op de groente- afdeling. Hoe bereidt u deze nieuwe groente? U haalt de puntjes van de bonen en vervolgens laat u ze 12 a 15 minuten koken in ruim water, eventueel met een beetje zout. Daama kunt u genieten van een knapperig boontje met een verrassend fris-zoete smaak. Sugar snaps, 150 g Gerookte kipfilet, oftewel kipfilet fume, van AH valt direct op door de zacht brui- ne kleur van het vlees. De kipfilet is gerookt op beuke- hout en heeft een pittige smaak. Kipfilet fume is kant- en-klaar voor gebruik en u maakt er gemakkelijk en snel heerlijke borrelhapjes van. Bijvoorbeeld een stukje kipfilet aan een cocktailprik- ker met een stukje ananas of een partje mandarijn. Kipfilet fume kunt u ook verwerken in diverse salades of oosterse gerechten. AH Kipfilet fume, 100 g 2,79

Allerhande | 1994 | | pagina 114