LEKKER VERSIERD lamskoteletjes (eventueel in tweemaal) in ca. 8 minuten bruin en gaar bakken, halverwege keren. Koteletjes uit pan op bord scheppen en warmhouden onder aluminiumfolie. Aan bakvet marinade en fond toe- voegen. Op hoog vuur ca. 5 minuten laten inkoken. Met allesbinder binden tot licht gebonden saus. Op smaak brengen met zout en peper. Koteletjes op vier borden leg- gen. Beetje saus erover schen- ken. Rest van saus apart erbij geven. Garneren met sinaasap- pelkrullen. Serveren met aard- appelpuree en peultjes. Voorbereiden: ca. 10 minuten (en ca. 8 uur wachttijd) Bereiden: ca. 20 minuten Prijsp.p.: ca. f 7,00 Bevat per eenpersoonsportie: 380 Calorie'en vet 29 g- eiwit 22 g - koolhydraten 7 g AllerHande 55 GEBAKKEN LAMSKOTELETJES MET ROMIGE TOMATENSAUS EN KNOFLOOK (hoofdgerecht, 2 personen) 2 sjalotjes, 1 flinketeen knoflook, 25 g ontbijtspek (vleeswaren), 2 takjes peterselie, 4 dubbele lamskoteletjes, zout, peper, 4 eetlepels olijfolie, 1 theelepel rozemarijn, 2 eetlepels tomatenpuree, lfe liter slagroom, suiker Voorbereiden: Sjalotjes pellen en snipperen. Knoflook pellen en met scherp mes in dunne plakjes snijden. Ontbijtspek in kleine stukjes snijden. In kop je peterselie fijnknippen. Bereiden: Koteletjes bestrooien met zout en peper. In koeke- pan olie verhitten. Knoflook in ca. 1 minuut goudbruin bakken. Uit pan op bord scheppen. Helft van olie afgie- ten (wordt niet meer ge- bruikt). In rest van olie kote letjes in ca. 7 a 8 minuten gaar bakken, halverwege keren. Uit pan op bord scheppen. In bakvet sjalot, spek en rozema rijn ca. 3 minuten bakken. Tomatenpuree erdoor roeren en nog ca. 1 minuut bakken. Slagroom toevoegen en op hoog vuur in ca. 1 minuut laten inkoken tot sausdikte. Saus op smaak brengen met zout, peper en suiker. Kote letjes in saus leggen en nog ca. 2 minuten meewarmen. Op twee borden leggen en gebak- ken knoflook en peterselie erover strooien. Serveren met tagliatelle en spinaziesalade. Voorbereiden: ca. 5 minuten Bereiden: ca. 20 minuten Prijs p.p.: ca. f 7,25 Bevat per eenpersoonsportie: 620 Calorieen vet 56 g- eiwit 23 g- koolhydraten 6g GEMARINEERDE LAMSKOTELETJES MET SINAASAPPEL (hoofdgerecht, 4 personen) 2 perssinaasappels, 1 eetlepel ketjap asin (Conimex), 1/2 eetlepel vloeibare honing, 1 teentje knoflook, 8 dubbele lamskoteletjes, zout, peper, 50 g boter of margarine, U/2 dl gevogeltefond (a 380 ml, AH), allesbinder, keukenpapier, aluminiumfolie Voorbereiden: Sinaasappels onder stromend water goed schoonboenen. Met citrus- trekker 8 mooie krullen van sinaasappelschil trekken of met scherp mes schil dun eraf snijden en 8 repen van schil snijden. Tot gebruik onder water bewaren. Sinaasappels uitpersen. Ketjap en honing erdoor roeren. Knoflook pel len en erboven uitpersen. In wijde schaal koteletjes leggen. Sinaasappelmarinade erover schenken. Afgedekt in koel- kast ca. 8 uur laten marineren, af en toe keren. Bereiden: Koteletjes uit mari nade nemen (marinade bewa ren). Met keukenpapier droogdeppen. Bestrooien met zout en peper. In grote koeke- pan boter verhitten. Koteletjes

Allerhande | 1994 | | pagina 57