m Wat dacht u van kip in het pannetje op z'n Italiaans? Het recept is geschikt voor vier personen. Maar ook als u met z'n tweeen bent, kunt u dit recept bereiden, want van het overgebleven kippevlees maakt u de volgende dag een pittige tomaten-kippesoep met mats. ITALIAANSE KIP MET BASILICUM (hoofdgerecht, 4 personen) 1 ui, 1 teentje knoflook, 1 plak bakbacon (50 g), 12 groene olijven met piment, 5 bospeentjes, 3 tomaten, 1 zakje verse basilicum, 30 g zachte boter of margarine, zout, peper, 1 mai's- of scharrelkip (ca. 1 kilo), 2 eetlepels bloem, 1 eetlepel olijfolie, 11/2 dl droge witte wijn, 3 eetlepels creme fraiche, mime plastic zak Voorbereiden: Ui en knoflook pellen en fijnsnipperen. Bacon in dunne reepjes snijden. Olijven in plakjes snijden. Peen schrappen, wassen en schuin in plakjes snijden. In pan ruim water aan de kook brengen. Tomaten inkruisen, enkele seconden onderdompe- len in kokend water, afspoelen onder koud stromend water en ontvellen. Tomaten halve- ren, zaadjes verwijderen en vruchtvlees in stukjes snijden. Basilicum fijnhakken. In kommetje helft van boter, 1/3 deel van basilicum, zout en peper door elkaar mengen. Bereiden: Elastiekje rond kip- pepoten verwijderen. Kip goed inwrijven met zout en peper. Bloem en kip in plastic zak doen. Zak afsluiten en flink schudden zodat kip be- stoven wordt met bloem. Basilicumboter in buikholte scheppen. Kippepoten op- nieuw opbinden met elastiek je. In braadpan olie en rest van boter verhitten. Kip in ca. 7 minuten rondom lichtbruin braden en uit pan op bord leggen. Aan bakvet bacon, ui, knoflook en olijven toevoegen en ca. 2 minuten zachtjes bak- ken. Peen en tomaat toevoe gen en ca. 2 minuten zachtjes meebakken. Wijn toevoegen. Kip wccr in pan leggen en afgedekt in ca. 1V2 uur zacht jes gaar stoven. Vier borden voorverwarmen. Kip uit pan op plank leggen. Creme fraiche en rest van basilicum aan groentesaus toevoegen. Saus op half hoog vuur ca. 5 minuten laten inkoken. In- tussen kip in lengte in 2 helf- ten snijden of knippen (met gevogelteschaar). Elke helft: in stuk borst en bout met vleugel verdelen. Bouten met vleugels op borden leggen (als u het 28 AllerHande

Allerhande | 1994 | | pagina 30