ir in Nederland. Recente consumptiecijfers geven dat overduidelijk aan. Per hoofd van bevolking eten we jaarlijks maar liefst 16 kilogram kip. Kip is de laatste jaren vooral in opmars omdat het past in de huidige voedingstrend, waarin minder vet, maar toch lekker, een belangrijke rol speelt. Daarnaast is kip mak- kelijk te bereiden en biedt het talloze mogelijkheden voor variatie. Bij AH kunt u kiezen uit vier soorten kip: behalve de ge- wone kip is er mai'skip, schar- relkip en de Loue-scharrelkip. Over deze kippen wil Aller- Hande iets meer verteUen. Lichtgele mai'skip gevoed met extra mai's De mai'skip van AH komt uit Frankrijk. Ze lopen in koppels rond in stallen met strooisel op de vloer. Het voer bestaat voor 40 a 50% uit mai's, ter- wijl het voer van een gewone kip voor slechts 10% uit mai's bestaat. Het gevolg is dat vel en vlees van een mai'skip licht- geel van kleur zijn. Een mai's kip is duurder dan een gewone kip. De mai'skip weegt ca. 1000 tot 1100 gram. Hierbij geven we korte uitieg over de verschillende bereidingsmogelijk- heden voor een kip van 1000 a 1500 gram. Het kruiden van de kip kunt u naar eigen smaak doen. Braden op vuur In braadpan kip in ca. 75 gram boter of mar garine of een mengsel van boter en olie in ca. 10 minuten random bruin braden. Kip op een zij leggen en met deksel schuin op pan ca. 10 minuten laten braden. Op dezelfde manier andere zijde braden. Kip op rug leggen en met deksel schuin op pan in nog ca. 60 minuten verder gaar braden. Kip af en toe bedruipen met braadvocht om uitdrogen van borstvlees te voorkomen. 22 AllerHande

Allerhande | 1994 | | pagina 24