pi Wok of wadjang Soorten wokken Handig om in te roerbakken en sommige zijn zelfc mooi op tafel: dat zijn de wokken en wadjangs die u hier ziet. Kies er een uit, en met een paar nuttige weetjes kunt u meteen aan de slag. 18 AllerHande Modern vormgegeven Chinese wok met anti-aanbaklaag. Prijs 109,- (Commandeur). Roerbakken is den van de meest gebruikte bereidingswij- zen in de Chinese keuken. Door gerechten op hoog vuur onder voortdurend omschep- pen te bakken, worden ze snel gaar en blijven toch heel knapperig. Een Chinese wok is meestal van plaatstaal. Dat wordt zeer snel heet zodat vlees of vis snel dichtschroeit. De ronde vorm van de wok vergemakkelijkt het omschep- pen. In de Indonesische keu ken wordt gebruik gemaakt van de wadjang. Deze pan lijkt op een wok, maar is iets minder diep en vaak van giet- ijzer. Gietijzer wordt minder snel heet en daardoor is een wadjang beter geschikt om gerechten in te stoven. Er zijn tegenwoordig veel ver- schillende soorten wokken verkrijgbaar. De traditionele wok heeft een rondlopende bodem. Hij kan in een specia- le ring gezet worden, zodat hij op een gaspit blijft staan. Voor elektrische kookplaren zijn er speciale wokken met een vlakke bodem. Er zijn wokken met een steel waarmee een gerecht makkelijk omge- schud' kan worden en wokken met twee handvat- ten. Er zijn ook elektrische wokken die los van het for- nuis gebruikt kunnen wor den. Er zijn losse stoom- rekjes en deksels voor de wok verkrijgbaar, zodat u er gerechten in kunt gaar stomen.

Allerhande | 1994 | | pagina 20