Klanten vragen Klanten vinden BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Op deze plaats aandacht voor regelmatig gestelde vragen aan de AH Servicelijn over zaken in en om de winkel. Vragen op hetgebied van produkten en receptuur zijn opgenomen in de rubriek Vraag en Antwoord van AllerHande. Mag een AH-reclameclteque ook in een andere AH-winkel warden in- geleverd? Toen een artikel uitde reclame in de win kel uitverkocht was, heb ik een reclame- cheque gekregen voor als het artikel er weer is. Het probleem is echter dat ik deze cheque in een AH-winkel heb gekregen waar ik normaal met kom. Mag ik het nu in mijn eigen AH-winkel inleveren? Mevr. I. te H. Reclamecheques worden in de winkel gegeven wanneer een artikel uit de aanbieding niet meer voorradig is. Met deze reclamecheque kan het desbetreffende artikel op een later tijdstip, als het er weer is, alsnog voor de reclameprijs worden gekocht. Reclamecheques worden niet gegeven wanneer het produkt in de advertentie met een sterretje is gemerkt. Dit betekent namelijk 'zoiang de voorraad strekt'. In princi- pe kan een reclamecheque in elke andere AH-winkel woiden ingeleverd, tenzij het om zulke grote hoeveelhe- den gaat dat de winkel deze speciaal voor u inoet bestellen. Bovendien moet het produkt waarvoor de AH- reclamecheque is uitgeschreven tot het vaste winkelassortiment behoren. Hoe worden de medewerkers in de winkel geinformeerd Ik kom in vrij veel AH-winkels door het hele land en zie naast verschillen toch ook een grote eenvormigheid, waardoor je meteen weet dat je in een AH-winkel bent. Ik heb belangstelling voor commu- nicatie en in dit verband vraag ik me af hoe u de medewerkers in alle AH-winkels informeert. Mevr. S. te G. De meeste van onze medewerkers krijgen een interne opleiding. Tijdens deze opleiding komen alle onderwerpen ter sprake die te maken hebben met het werken in de winkel, zoals warenkennis, werkwijze, hygie ne en het op de juiste manier om- gaan met verpakkingsrhateriaal op de bedieningsafdelingen. Een andere informatiebron is het AH TV-journaal, dat elke week op video- band naar alle winkels wordt ge- stuurd. Via dit journaal worden de medewerkers opdehoogtegehouden van nieuwe ontwikkelingen en ge- beurtenissen in de organisatie. In het journaal is ook ruimte voor het laten zien van leuke initiatieven of acties van de medewerkers van een individuele AH-winkel. Daar- naast worden medewerkers in de winkels ook schriftelijk geinfor meerd. Bij de grotere AH-winkels heeft AH een 'snelkassa' om klanten met weinig boodschappen snel te kunnen helpen. U herkent de snel kassa door het bord met opschrift: 'Snelkassa, maximaal 7 artikelen'. Wat vinden de klanten van de AH-winkel in winkelcentrum Zuiderhout te Oos- terhout van de snelkassa? Mevrottw Snoeren "Een uitkomstl", vindt mevrouw Leen- heer. "Met kinderen in de rij staan voor de kassa is niets. Met de komst van de snelkassa gaan we nu gezellig met z'n tweeen even een paar boodschapjes doen. Mevrouw Snoeren haalt vaak vrijdag- ochtend haar boodschappen voor het weekend, met een voile kar moet ze dan aansluiten bij de 'gewone' kassa. Toch waardeert ze de snelkassa: "Regelmatig ontdek ik op zaterdagmorgen dat ik iets vergeten ben en dan maak ik dankbaar gebruik van de snelkassa en laat de voile karren lekker links liggen." Mevrouw Leenheer Mevrouw Den Boer heeft zo haar beden- kingen: "Kortgeleden stond ik met een kar met boodschappen in de rij te wachten voor de kassa. Op dat moment stond er niemand bij de snelkassa. Dan denk ik: "Waarom kan ze mij niet even helpen?" "Ik vind de snelkassa zo onlogisch." Meneer Van Schie verklaart zich nader: "Als ik een kartonnen verpakking heb met zes ftesjes bier dan wordt dat als een artikel gerekend en als ik slechts drie ftesjes bier heb dan zijn dat drie artike len! Waarom maken ze er niet gewoon een 'mandjeskassa' van. ledereen die zijn boodschappen kan bergen in een winkelmandje mag afrekenen bij deze kassa. En dan het liefst contant afreke nen en niet bij de kassa nog eens de betaalcheque gaan zoeken en daarna het pasje!" "Ze zijn nogal streng met het aantal ar tikelen." zegt mevrouw Goorren-Jeukens. "Onlangs had ik een artikel meer en toen ik bij de snelkassa wilde afrekenen kon dat niet. Van mij mag dat wat soepeler." Mevrouw Goorren-Jeukens "Perfect" zegtde heer Geerts. "Thuis zijn we met z'n tweeen en hebben we telkens maar een paar boodschappen nodig. Wij gaan binnenkort verhuizen naar deze burnt. Eigenlijk is dit de eerste keer dat ik hier boodschappen doe en zo'n snelkassa spreekt me bijzonder aan." De heer Geeits AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 182