Vernieuwde praktische voedingsmiddelengids Melitta en het milieu Ovenfrites en frituurfrites wat zijn de verschillen Brits lamsvleesseizoen nu bij AH van start BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT H E IJ N Bij Albert Heijn kunt u kie- zen uit frituurfrites en oven frites. Wat zijn de belang- rijkste verschillen? 1Ovenfrites worden in de fabriek langer voorgebakken dan frituurfrites. Daarom zijn ovenfrites voor het af- bakken bruiner van kleur. 2. Bij de bereiding van oven frites komen minder lucht- jes vrij in de keuken. 3. Ovenfrites smaken en be- vatten minder vet en minder Calorieen dan frituurfrites. Per portie van 100 gram be- vat ovenfrites 280 Calorieen en frituurfrites - gebakken op de ideale temperatuur van 180 °C - 320 Calorieen. Als frituurfrites niet op de ideale temperatuur worden gebak ken, kunnen ze meer vet op- nemen. Voor een volwaardi- ge voeding is het belangrijk om niet te veel vet te consu- meren. 4. Frituurfrites hebben een kortere bereidingstijd dan ovenfrites. Bij AH gaat nu het Brits lamsvleesseizoen van start. Dit lamsvlees komt van 1am- meren die grazen op mals gras waartussen volop wilde kruiden groeien. Het lams vlees is opvallend pittig van smaak. Brits lamsvlees is van constante kwaliteit en de keuze is groot. Steeds meer Nederlanders leren lams vlees te ontdekken. U vindt in de koelvitrine het gekrui- de lamsvleesassortiment van AH Royaal. Het assortiment bestaat uit gekruide lams- burgers en Provenfaalse lamsbout. Het lamsvlees is ook verkrijgbaar bij de AH- bedieningsslagerij. Dit assor timent bestaat uit lamsbout met of zonder been, lams- boutplakken, lamsmedail- lons, -koteletjes, -karbona- des, -shoarma en blokjes lamsvlees. Uw AH-slager kan u alles vertellen over de be- reidingswijze van Brits lams vlees. De meest populaire brochure van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding is de Praktische voedingsmiddelengids, die nu geheel vernieuwd is. Deze brochure geeft de samenstelling weer van dagelijks gebruikte voedingsmiddelen wat betreft kilojoules, Calo rieen, eiwiten, vetten en koolhydraten. In de ta- bel is een aantal nieuwe produkten opgenomen, zoals rijstwafels en light-frisdranken. Ook is een aantal nieuwe hoofdstukken toegevoegd, zoals 'Plantaardige vleesvervangers, Noten en zaden en Gerechten'. Bovendien staat naast het totaal aantal grammen vet per voedingsmiddel nu ook de hoeveelheid verzadigd vet aangegeven, omdat behalve de hoeveelheid vet ook het soort vet van belang is. De brochure is verkrijg- baar door 7,- over te maken op gironummer 43 23 700 van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding te Den Haag, onder vermelding van de titel en het brochurenummer 160. Melitta was - volgens de fabrikant zelf - de eerste leverancier van koffiefilterzakjes gemaakt van natuurpapier. De fabri kant is voortdurend op zoek naar verbeteringen van het produkt die leiden tot een mindere belasting van het milieu. Meer daar over kunt u lezen in de brochure 'Wat wij doen, Melitta en het milieu'. Hierin laat de fabrikant u zien welke milieu-inspanningen zij verricht ten aanzien van onderzoek en ontwikkeling op het ge- bied van filterpapier, folie en verpakkingen. Deze brochure is de eerste uit een serie over het milieubeleid van Melitta. U kunt de (gratis) brochure schriftelijk aanvragen bij: Melitta Nederland, af- deling Marketing, Edisonweg 50, 4207 HG Gorinchem. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 175