Mag Lassie de grote, droge rijst- korrel eens onder de loep leggen? RIJST LASSIE, DE RIJST DIE ALLES HEEFT. Als het om Toverrijst gaat, zijn wij bij Lassie nogal kieskeurig. De rijstkorrels worden letterlijk stuk voor stuk bekeken. Is een korrel onder de maat, of niet helemaal puntgaaf, dan wordt hij "emit geschoten". Ook aan het pellen, stomen en drogen van de rijst besteden we alle zorg, zodat de Toverrijst niet kan mislukken. Het koken is heel eenvoudig: in 8 minuten is de rijst klaar dn zoals u van Lassie bent gewend, altijd grote, droge korrels. Smakelijk! Gekieurde of gekruide rijst? Gebruik hiervoor saffraan, knoflook, paprikapoeder, zwarte peper, tijm, peterselie, ui, parmezaan- se kaas, tuinkruiden of sjalotjes. Amerikaans? Kook Lassie Toverrijst en bak 200 gram kipfilet in stukjes met een gesnipperde ui, groene paprika, 3 stelen bleekselderij, I laurierblad, snufje zout zwarte peper en cayennepeper. Voeg hier een blik kidneybeans aan toe. Om het af te maken strooit u er kruimels uitgebakken bacon over. Opdienen met Lassie Toverrijst. Italiaans? Meng 400 gram kalfs- gehakt met zout, peper, knoflook, 2 eetlepels majoraan, ei en beschuit Bak hiervan kleine balletjes met 100 gram champignonplakjes en een gesnipperd sjalotje. Kort gaarstoven in I dl. rode wijn en I blik tomaatstukjes met vocht. Bestrooien met kaas en peter selie. Serveren met Lassie Toverrijst Japanse Toverrijstkunst? Kook 250 gram Lassie Toverrijst in 8 minuten gaar, afgieten en omschep- pen met 1/2 deciliter rijstwijn of wijnazijn, I eetlepel suiker en I thee- lepel zout. Laten afkoelen. Voor norimaki sushi, of gerolde sushi, roostert u een noriwier- velletje (verkrijgbaar in Japanse toko) licht boven een vlam. Op 'n bamboematje leggen en tot 4 cm van de bovenrand beleggen met een rijstlaag van I cm dik. In het midden legt u overlangs reepjes krabstick en komkommer of bleekselderij en gerookte zalm. Met behulp van het bamboe matje het geheel stevig oprollen. Vervolgens snijdt u de gerolde sushi in plakken en rangschikt u deze mooi op een houten bord. Serveren met Japanse sojasaus. Tomaten ontvellen gaat heel makkelijk als u eerst met 'n mes 'n kruisje aan de t onderkant van een tomaat kerft, en deze even in kokend water dompelt Het velletje trekt u er dan zo vanaf. Behalve Toverrijst, heeft Lassie kortkokende Zilvervliesrijst en Dessertrijsp Wilde Witte rijst en Basmati rijst Daarnaast heeft Lassie kortkokende Zilvervliesrijst- en Witte Rijstbuiltjes. Heeft u vragen over de receptee of wilt u meer weten over Lassie rijst schrijf dan naar. Lassie Consumentenservice, Antwoordnummer 4044, 3500 VB Utrecht

Allerhande | 1994 | | pagina 86