\/ET BESTEL DE EET METER LETOPMEER. HET LET OP VET - KOOKBOEK keerlijte recepten in; OEDE VOEDING Nu bij de boekwinkel. Bent u bij het extra STUURGROEP In het nieuwe "Let op Vet Kook- boek" vindt u een groot aantal recepten, met behulp waarvan u de lekkerste maaltijden bereidt. Op een makkelijke manier en met beduidend minder vet. Toch zal uw partner of uw gezin - als u het Let op Vet Kookboek gebruikt- nauwelijks merken dat u minder vet in het eten doet. Op z'n hoogst dat u (nog) lekkerder bent gaan koken. Bij aile recepten in het boek worden precies het aan tal kilocalorieen en het aantal grammen vet perpersoon vermeld. Op die manier houdt u dus prima in de gaten dat u en uw gezins- leden tijdens de warme maaltijd niet te veel vet naar binnen krijgen. Dit verstandige, inspirerende en vooral ook lekkere kookboek is geschreven door Han van der Smagt (verschijning: derde week februari). Het is uitgegeven bij uitgeverij "BZZTOH" en het kost 25 gulden. U kunt het kopen bij elke goede boekwinkel. Doen! Wilt u nog meer informatie over licht, vetarm en gezond koken dan is er ook het kookboek van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding: "Eigentijds koken". Deze uitgave van Kosmos kost f24,90 (prijswijziging voorbehouden). Eveneens verkrijgbaar bij de boek winkel. in het bezit van een personal computer dan kunt u Voorlichtingsbureau voor de Voeding de "Eet Meter (in de wandeling Eet Meter-X) bestellen. De Eet Meter-X is de nieuwe versie van het computerpro- gramma de Eet Meter, met een aantal nieuwe mogelijkheden en met meer produkten dan de vorige versie. Met behulp van de Eet Meter-X kunt u in uw computer invoeren wat u op een dag of tijdens een week gegeten en gedronken hebt. De Eet Meter-X rekent dan voor u uit hoeveel kilocalorieen of kilojoules dit oplevert en om hoeveel vet, verzadigd vet, koolhydraten, eiwit, natrium en alcohol het gaat. Als u bijvoorbeeld te veel vet eet, laat de Eet Meter-X zien welke van de voedingsmid- delen die u gegeten hebt het meeste vet hebben geleverd. De Eet Meter-X kost 19,50. Voor verzend-en administratie- kosten wordt 3,= gerekend. De Eet Meter-X kan gebruikt worden op personal (MSdos) computers met een harde schijf en een werkgeheugen van minimaal 640 KB. U kunt de Eet Meter-X bestellen door 22,50 overte ma- ken op girorekening 4323700, t.n.v. Voorlichtingsbureau voor de Voeding te Den Haag, onder vermelding van Eet Me ter-X. Vermeld ook duidelijk het adres waar de Eet Meter-X naartoe gestuurd moet worden. Wilt u langer. plezieriger en gezonder leven dan is het zaak om hart- en vaatziekten (en bijvoorbeeld kanker) zo veel mogelijk te voorkomen. Minder vet eten helpt daarbij. Maar letten op vet staat natuurlijk niet alleen. Er zijn ook andere dingen belangrijk. Bijvoorbeeld bewegen en niet roken. Het beste recept voor een lang en gezond leven ziet eruit als volgt: Rook niet. Wees matig met alcohol. Let op vet. Gebruik kruiden in plaats van zout. Eet gevarieerd. Houd uw gewicht op het goede peil. En zorg regelmatig (liefst dagelijks) voor een behoorlijke hoeveelheid lichaamsbeweging. nederlandse hartstichting vrienden van de hartstichting Voorlichtingsbureau voor de Voeding Dit is een uitgave van de Stuurgroep Goede Voeding. Financieel mogelijk gemaakt door het Praeventiefonds, de Nederlandse Hartstichting en verschillende produkt- sc happen. Hebt u vragen over goede voeding dan kunt u het Voorlichtingsbureau voor de Voeding bellen: 070- 3510 810 (van 12.00 tot 16.00 uur). Op pagina 506 van Teletekst vindt u elke dag opnieuw twee nieuwe Let op Vet menu's. Hebt u algemene vragen over hart- en vaatziekten dan kunt u bellen met de Nederlandse Hartstichting: 06 - 06 06 50 (van 9.00 tot 17.00 uur).

Allerhande | 1994 | | pagina 144