f Ki ;ts orange 1 Si, Exofisclie var» kenssdmitzels (llik), IDolognese van lop inaasappei Is, joo gram kipiilet, peper, zout, nootmus- haat en gemlerpoeder, 3o gram (dieet)margarine, 2 deciliter sinaasappelsap Schil de sinaasappels en snijd ze in schijfjes. Wrijf de kipfilets in met peper, zout, een beetje nootmuskaat en wat gember- poeder. Bak ze vervolgens in de bete (dieet) margarine gaar. (Neem hiervoor een pan met anti-aanbaklaagen reken ongeveer zes minuten per kant.) Haal de kipfilets uit de pan en leg ze op een groot voorverwarmd bord. Bak nu snel de sinaasappelschijven. Voeg het sinaasappelsap toe en iaat de saus warm worden. Dan over de kipfilets gieten en opdienen. Ditgerecht smaakt uitstekend met rijst en met sla. (Maak de sla aan met kant en klare dressing, zonder olie.) Voedingswaarde per portie: 300 kcal, 8 gram vet, 5 gram verzadigd vet. 1 Prei, 4 Heineongepaneerde v ark ens scknitzels, /$o gram dieet)margarine, 8 eetlepels kjes i 8 eetlepels maiskorre Is (llik), peper, zout, kerrie. Maak de prei schoon en snijd hem in flinterdunne rin- getjes. Bak het viees in de he- te (dieet)margarine, circa 2 yi minuut aan beide kanten. Bestrooi het viees met peper, zout en een beetje kerrie en voeg de preiringetjes, de ana nas en de mai's toe. Doe een deksel op de pan en Iaat het geheel een minuutje of 5 op een zacht vuur smoren. Geef hier een voorjaarsgroente bij, zoals peultjes of raapstelen en aardappelen. Voedingswaarde per portie: 380 kcal, 14 gram vet, 8 gram verzadigd vet. i Grote ui, 2 tenen knoflook, 1 kleine winterwortel, 1 Stengel lleekselderij, 2S0 gram champignons, 3 eetlepels olijf- olie3So gram mager runder- gekakt, 3oo gram gezeefde tomaten, 1 deciliter rode wijn, 2 theelepels tijm, 1 tkeelepel oregano, zout, peper uit de molen, 3oo gram volkoren) spaghetti, Parmezaanse kaas Snipper de ui, hak de knoflook fijn, snijd de winter wortel en de bleekselderij in hele kleine blokjes, snijd de champignons in plakjes. Verhit de olijfolie in een braad- pan en fruit hierin de ui, de wortel en de bleekselderij. Na een minuut of drie de cham pignons en de knoflook toe- voegen en die een minuut of drie laten meebakken. Dan het gehakterbij. Maak het goed fijn met een vork, blijf roeren en bak het gehakt in circa vier minuten los en gaar. Dan de gezeefde tomaten en de wijn toevoegen, tijm en oregano erbij doen en het geheel op smaak brengen met zout en peper. Aan de kook brengen en op een zacht vuurtje zo'n 20 minuten laten pruttelen. Af en toe roeren. Kook intussen de (volkoren) spaghetti. Dien de spaghetti, de saus en de Parmezaanse kaas afzonderlijk op. Lekker met een frisse insalata mista, oftewel: gemengde salade. Voedingswaarde per portie: 600 kcal, 24 gram vet, 10 gram verzadigd vet. 4 Kippelouten, 1 liter water, een kruidenloeketje (eenpaar takjes peterselie, wat selderij, en 2 llaadjes laurier, samenge- londen met een draadje garen), een grote ui lestoken met vier kruidnagels, circa 800 gram aardappelen, 1 grote winter- peen, 1 grote prei, de helft van een niet te grote hnolselderij, 4 ee tlepels halfvolle kojfiemelk, iets minder dan een half losje peterselie, peper, zout. Doe de kippebouten in een pan met het water, het boe- ketje, de kruidnagel-ui en wat peper en zout. Aan de kook brengen en in drie kwartier, op zacht vuur, gaar iaten wor den. Haal de ui en de kruiden en 00k de kip uit de bouillon. Ontvel de bouten en Iaat de bouillon enigszins afkoelen. Ontvet de bouillon nu door er keukenpapier op te leggen. Het vet drijft op de bouillon en zal dus het eerst in het papier trekken. Papier verwijderen, zodra het met vet doordrenkt is. Enige malen herhalen. (Hebt u gelegenheid om de bouillon lang van tevoren te maken, zodat u hem koud kunt laten worden, dan kunt u het veterookgewoon afscheppen.) Schil de aardappelen en kook ze gaar. Snijd de winterpeen, de prei en de knoiselderij in fijne reepjes. Doe defijngesne- den groente in de bouillon en Iaat haar zachtjes gaar koken. Snijd de peterselie fijn. Is de groente gaar dan de stukken kip weer in de bouillon warm laten worden. Geef iedereen een diep bord en doe daarop een kippebout en wat gekookte aardappelen. Voeg aan de soep, pas als het vuur uit is, de koffiemelk en de peterselie toe. Dien hem apart op in een terrine. Iedereen neemt nu een lepel soep en schenkt die over de kip en de aardappelen op zijn bord. Voedingswaarde per portie: 550 kcal, 22 gram vet, 11 gram verzadigd vet.

Allerhande | 1994 | | pagina 140