Talioekoetjes vegeiariscli) Grelderse stump- stamp met kal- koenfilet, Vis-kerrie ©men en v&rJkensreep- dhi] manner 1S0 Gram aardappelenpaar sprietjes bieslookpaar takjes peterselie, 100 gram belegen 2o~^~ kaas, een halve ui, 2 tenen knoflook, 3oo gram tahoe1 ei? 1 y,th eelepeltje oregano, 2 tkeelepels kerrie zoutenpepei, wat Lloem, 3 eetlepels zonnehloemolie Schil de aardappelen en kook ze gaar. Snijd de bies- look en de peterselie heel klein (tot u van elk ongeveer een eetlepel hebt). Rasp de kaas. Rasp boven een groot bord de ui en pers de knof- look uit. Prak nu de tahoe en de aardappelen op het bord en vermengze met ui en knot- look. Voeg het ei toe, samen met de bieslook en de peter selie, de geraspte kaas, zout, orega-no, kerrie en peper. Vorm van het mengsel stevige platte koekjes. Haal de koek- jes lichtjes door de bloem en bakze in de hete olie in een anti-aanbakpan tot ze aan bei- de zijden goudbruin zijn en van- binnen door en door heet (ongeveer zes minuten). Deze tahoekoekjes zijn lekker in combinatie met brood en een grate gemengde salade die u aanmaakt met kant en klare dressing zonder olie. Voedingswaarde per portie: 420 kcal, 18 gram vet, 5 gram verzadigd vet. Soo Gram kalkoenjilet, 1 yi kilo aarJappelen, kalf- volle melh naar smaak, zfoo gram gewassen en fijngesncden andijvie, 3 eetlepels zonne~ lloemolie, peper en zout. Snijd de kalkoenfiiet in kleine reepjes en bestrooi het vlees rijkelijk met peper en zout. Kook de aardappelen en maak er met melk een smeuige puree van. Voeg de rauwe andij vie toe en laat de stamppot even door en door warm worden. Bak de reepjes kalkoen in dampend hete olie op een hoog vuur snel gaar en roer ze door de stimpstamp. Voedingswaarde per portie: 460 kcal, 10 gram vet, 2 gram verzadigd vet. Snijd het vlees in dunne reepjes. Snijd de wortei in kleine plakjes. Haal de sperziebonen at, was ze en breek ze door- midden. Kook de sperziebonen gedurende een minuut of tien in water met wat zout (ze zijn dan nog niet helemaal gaar). Spoel ze daarna meteen met veel koud water at. Maak de zonnebloemolie heet in een braadpan of een wok en roer- bak hierin het vlees. Begint het vlees te kleuren, doe erdan de sojasaus, de sherry en de suiker bij. Nog even doorgaan met roeren. tot het vlees gaar is, en het vervolgens uit de pan halen. Roerbak de sperzie- boontjes en de wortei in het overgebleven bakvet. Ga net zo lang door tot de boontjes vrijwel gaar zijn (ze mogen nog "een beet" hebben). Voeg dan de kippebouillontoe en laat het ge- heel even doorkoken. Tot slot het vlees erbij en alles goed warm laten worden. Lekker met rijst of mihoen. 4 Eetlepels rozijnen1 liter visbouillon van een blolje, 600 gram visfilet (Jcabeljauw, sckel- vis, of wat u verier krijgen kunt), ^o gram lieet) margarine, zfo gram bloem, liter kippe- bouillon van een blokjc, 2 eetlepels kerrie, /f eetlepels mangockutney, scheutje half- voile kojfiemelk, peper uit de molen. Rozijnen zo nodig wassen. Breng de visbouillon in een ruime pan aan de kook. Leg de vis erin en laat de vis geduren de een minuut of tien pocheren (nSt niet koken). Haal de filets uit de bouillon en zet ze even apart. Verhit de (dieet)margarine in de koekepan, roer de bloem erdoor en voeg - scheutje voor scheutje - een kwart liter van de visbouillon en de kwart liter kippebouillon toe, tot u een glad sausje hebt. Laat even goed doorkoken. Doe de kerrie, de rozijnen en de mangochut- ney in de saus. Goed doorroe- ren. Verdeel de gepocheerde visfilets in stukjes en doe ook die in de saus. Alles goed heet laten worden. Breng deze vis- kerrie op smaak met wat pe per. Haal het gerecht van het vuur en voeg op het laatst een scheutje halfvolle koffiemelk toe. Smaakt goed met pasta (maar ook met gekookte aard appelen), broccoli en wortei. Voedingswaarde per portie: 610 kcal, 11 gram vet, 3 gram verzadigd vet. 400 Gram kamlappen, 600 gram 7 onen, 200 gram wortei, sperzie1 2 eetlepels zonnebloemolie, 2 eetlepels sojasaus, 2 eetlepels medium dry skerry, 1 ^2 tkeelepel suiker, 4 eetlepels kippebouillon van een blokje, wat zout. Voedingswaarde per portie: 370 kcal, 11 gram vet, 3 gram verzadigd vet.

Allerhande | 1994 | | pagina 139