Ter H Kok en op een leuke7 lekkere, nieuwe mamer. -*r- Vlees bereiden. Veel van de verzadigde vet- ten die we eten krijgen we naar binnen in de vorm van vet vlees en van het vet waar- in het vlees is klaargemaakt. Dus is het belangrijk om voor- al bij het bereiden van vlees heel goed op vet te letten. Gebruik in elk geval een anti- aanbakpan en weinig dieet- margarine, olie of ander vet, om het vlees in te bereiden. Kies als het even kan een produkt om te bakken en te braden met een hooggehalte aan onverzadigde vetten. (Let op het etiket!) En als u vlees hebt met een vetrandje eraan, snijdt dat randje er dan af, voordat u het vlees op- dient. Uw tafelgenoten zullen het heus niet missen en het scheelt weer behoorlijk. (Laat het vet wel aan het vlees zitten tijdens de berei- ding. Dat komt de smaak ten goede.) Vet vlees, zoals gehakt, speklapjes en saucijsjes, kunt u trouwens heel goed bakken zonder enig vet te gebruiken. U doet drie eetle- pels water in een anti-aan- bakpan, legt het vlees hierin en zet de pan op een laag &-L Op vet letten, hoe doet u dat? Door in de win- kel goed op te letten op wat u koopt, door naar etiketten te kijken, door halfvolle of magere produkten te kiezen, door op te letten wat u de hele dag door naar binnen krijgt. Maar ook door te koken op een nieuwe manier. Waarbij u er een sport van kunt maken om zo veel mo- gelijk vet te vermijden en om zo veel mogelijk verzadigd vet door on- verzadigd vet te vervan- gen. Koken wordt zo een soort nieuw avon- tuur en u zult zien: wat u klaarmaakt wordt er niet minder lekker van. Integendeel. Na verloop van tijd zult u niet meer kunnen begrijpen hoe u ooit de hoeveelheden vet hebt kunnen eten die u nu misschien nog normaal vindt. fc.

Allerhande | 1994 | | pagina 136