IT OO VIOLA HOLT /AFT DE "LET OP VET SHOW OPRTL4 Dinsdag 22 ebriiari van 20.3o tot 22.00 uur. w De Let op Vet campagne 1994 onderscheidt zich van andere Let op Vet campagnes onder andere door de grote "Let op Vet" Show op RTL4. Een onder- houdend programma van anderhalf uur, met afwisselend amusement en informatie over letten op vet. Met medewerking van de bekende tv-arts dokter Gijs van de Bruin- horst. Met een quiz, met tips en recepten voor ge- zonder eten, met show, met interviews en met nog veel meer. calorieen, de hoeveelheid eiwit, de hoeveel- heid koolhydraten en de hoeveelheid vet, meestal aangegeven per 100 gram van het produkt. U kunt vaak dus op het etiket zien of een produkt vet bevat of niet. Of dat nou be- trekkelijk veel vet of betrekkelijk weinig vet is, daar komt u achter door etiketten met elkaar te vergelijken. 't Is allemaal een kwestie van een beetje "letten op". Etiketten zijn er in elk geval niet voor niets! Let op andere produkten. Zoals gezegd: de fabrikanten hebben de laatstejaren hun bestgedaan. Van een hele- boel produkten zijn er- naast de wat vettere uitvoeringen - minder vette varianten gekomen, als die er niet al waren. Naast voile melk zijn er halfvolle en magere melk. Naast roomkaas, 48+ kaas en 40+ kaas zijn er 30+ en 20+ kaas. Naast roomboter is er halfvolle roomboter. Naast margarine is er halvarine. Naast mayonaise zijn er fritessaus, slasaus of sladressings met weinig vet en ketchup en andere rode sauzen waar dikwijls helemaal geen vet in zit. Naast koffiemelk is er halfvolle koffiemelk en noemt u maar op. Veel van die produkten zijn er ook gekomen met meer onverzadigd vet in plaats van verza- digd vet. Zoals bijvoorbeeld dieetmargarine, dieethaivarine en koffiemelk met meer onver zadigd vet. Ook dat is een goede zaak, want onverzadigd vet is beter (zie ook het artikeltje over cholesterol). Kortom: het is, bij veel pro dukten, echt niet zo moeilijk om een verstan- dige keus te doen. U moet alleen goed kijken naar het etiket. Ook kunt u veel hebben aan de Let op Vet tabel in deze folder, die u helpt verstandige keuzes te doen en een verantwoord bood- schappenlijstje te maken. Maar houd het alstublieft wel lekker! Wat u niet moet doen is minder lekker gaan eten. Dat is echt nergens voor nodig. U hoeft zelfs niet minder te gaan eten. Er is geen bezwaartegen veel brood, aardappelen, pasta, groente en fruit. En lekker is het ook. Verder is het slim om als stelregel aan te houden dat u niet meer dan een vet gerecht permaaltijd neemt. Dus een lekker balletje halfom half gehakt, of patat, of gestoofde sperzieboontjes met spekjes, of roomijs. Maar niet: patat met mayonaise met een balle tje gehakt en sperzieboontjes met spekjes en roomijs toe. Want dat is veel te veel. Ga ook koken op een beetje andere manier. In deze folder geven we een hele serie tips. Verder is het vooral belangrijk dat u zorgt voor gevarieerd en lekker eten. Dat kan heel goed. Met minder vet zelfs beter dan met veel vet. U komt daar vanzelf achter als u zich er een beetje op toelegt. Kijk de recepten in deze folder jnaar eens door. Em., houd het lekker! Enthousiaste presentatrice van de "Let op Vet" Show: Viola Holt. Toen zij het verzoek kreeg om dit programma voor alle RTL-kijkers te presenteren hoefde ze zich niet lang te bedenken. "Ik heb - net als veel andere Nederlanders- soms best een beetje moeite om minder vet te gebruiken", aldus Viola. "Maar daarom vind ik het juist zo leuk om de "Let op Vet" Show te presenteren. Want letten op vet is natuurlijk wel stukken gezonder en minstens net zo lek ker.

Allerhande | 1994 | | pagina 135