Het gaat tie goede kant op met ket vetgekruik in Nederland. Bijna iedereen kegrijpt nu wel zo n keetje dat te veel vet eten edit niet goed isEn een kelekoel mensen kekken al ontdekt dat minder vet eten wel erg lekker kan zijn. Ook fakri- kanten kekken in de afgelopen jaren kun best gedaan, door steeds meer produkten te maken met min der vet^\iaar tock is dat allemaal nog niet genoeg. We moeten door gaan op de goede weg. De jaarlijkse Let op Vet campagne wordt ge- maakt onder verantwoor- ding van de Stuurgroep Goede Voeding, waarin onder meer de overheid, verschillende Produkt- schappen en de Consumentenbond zijn vertegenwoordigd. Ook de supermarkten en de fabrikanten verlenen medewerking aan de totstandkoming en de uitvoering van de cam pagne. Belangrijke partners zijn verder de Nederlandse Hartstich- ting, het Voorlichtings- bureau voor de Voeding en de Nederlandse Kan- kerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds. Kortom: als u serieus gaat (of blijft) letten op vet, bevindt u zich in uit- stekend gezelschap. Let opvet, maar Waarom ook weer? Voedingsspecialisten en artsen hebben vastgesteld dat een vrouw per dag gemiddeld 70 gram vet nodig heeft. En een man gemid deld 90 gram. In de praktijk komt het er echter op neer dat vrouwen in Nederland gemiddeld 85 gram vet per dag naar binnen krijgen. En mannen gemiddeld 115 gram. Dat is dus 15, respectievelijk 25 gram te veel. En daar moeten we nog even wat aan doen. Waarom? Omdat te veel vet niet goed is voor een mens. Je kunt er dik van worden en het verhoogt het risico op hart- en vaatziekten. Verborgen vetten. We moeten doorgaan op de goede weg waarop we ai zitten en nog minder vet gaan eten. Dat geldt voor bijna iedereen. Ook voor mensen die denken dat ze nu al heel bescheiden zijn met vet. Want je hebt vaak gewoon niet in de gaten wat je naar binnen krijgt. Ook in aller- lei produkten waarvan je het op het eerste ge- zicht niet zou vermoeden zit vet. Let op het etiket. Steeds vaker geeft het etiket van verpakte produkten heel goede en uitvoerige informatie over de samenstelling van het produkt. De ge- bruikte ingredienten staan er in elk geval op. Maar dikwijls staat op de verpakking ook de voedingswaarde aangegeven. Het begrip voe- dingswaarde slaat op de hoeveelheid kilo-

Allerhande | 1994 | | pagina 134