K BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEilN Klanten vragen Op deze plaats aandacht voor regeltnatig gestelde vragen aan de AH Service- lijn over zaketi in en om de winkel. Vragen op hetgebied van voedings- produkten en receptuur zijn opgenometi in de mbriek Vraag en Ant- woord van AllerHande. Van welke kwaliteit zijn de pro- dukten van hetAH-merk? Je hoort altijd praten over A-, B- en C- merken. Het beste en mar ik aanneem ook hetduurste wordtdan hetA-merkge- noemd. Welke letter zouden de produk- ten van het AH-merk binnen deze reeks dan krijgen? Mevr. T. te U. walitatief zijn de produkten van het AH-merk te vergelijken met de beste produkten van de A-merken. Het voordeel voor de klant is dat de produkten van het AH-merk meestal lager geprijsd zijn. We zeggen 'meest al' want er zi jn zelfs produkten van het AH-merk die kwalitatief beter zijn dan vergelijkbare produkten van een A- merk. Deze zijn dan ook wat duurder. Een voorbeeld van zo'n kwalitatief zeer goed produkt zijn de Culinaire RoomsoepenvanAH. Momenteelzijn er al zo'n 2300 produkten van het AH- merk in het assortiment en het ligt in de bedoeling dit nog uit te breiden. Waarom kan serviesgoed met blau- we decoratie niet in de magnetron? Ik heb sinds kort een combi-magnetron aangeschaft. In het 'Lekkere Magnetron- boek' van Albert Heijn lees ik op bladzij- de 294 'ovenvast aardewerk met een blauw decor kan alleen worden gebniikt als het de aanduiding 'magnetronbesten- dig' heeft.' Nu heb ik inderdaad een ser- vies met een blauw randje en vraag ik me af waarom dit niet in de magnetron kan. Mevr. G. te V. Microgolven en metaal gaan niet samen; de mogelijkheid be- staat dat het metaal de microgolven terugkaatst, waardoor de magnetron- buis kan worden beschadigd. Servies goed met een blauw patroon mag niet in de magnetron worden ge- bruikt, omdat er in de blauwe kleur van het glazuur eventueel metaal zou kunnen zitten. Met oude serviezen is dit in principe altijd het geval, omdat dit vroeger de enig bekende methode was om deze kleur te maken. Hoewel blauw glazuur tegenwoordig ook met andere stoffen dan metaal kan worden verkregen, kan van eigentijd- se serviezen meestal niet met zeker- heid worden gezegd op welke manier het blauwe glazuur is gemaakt. Van- daar dat wordt geadviseerd het zekere voor het onzekere te nemen en het ser- vies niet in de magnetron te gebrui- ken, tenzij duidelijk is vermeld dat het serviesgoed magnetronbestendig is. Klanten vinden Met boodschappenlijstje wordt steeds populairder. Volgens onderzoeken gaat ongeveer 60% van de klanten met een lijstje naar de winkel. Hoe populair is het bood schappenlijstje bij AH-klanten? Wij vroegen het de klanten van de AH- winkel in winkelcentrum 'Colm- schate' in Deventer. "Ik maak altijd een boodschappen- lijst, anders vergeet ik de helft. Voor vrienden kook ik vaak volgens een lekker recept en dan maak ik m'n boodschappenlijst aan de hand van de ingredientenlijst." Mevr. Wansink "Sinds kort koop ik voor ongeveer drie dagen in en dan is een boodschap- Mevr. Wansink Dhr. Poppe Dhr. en Mevr. Smit Mevr. Krijnsen penlijstje een 'must'. Zo'n lijstje werkt gewoon zeer effectief. Op deze manier houd ik tenminste nog watvan mijnkostbarevrije tijdover." Dhr. Poppe "Als iets opraakt, dan schrijven we dat direct op. Dat papiertje hangen we op aan het magneetbord in de keuken. Voordat we boodschappen gaan doen, vulien we't lijstje aan. Zo blijft winkelen gezellig." Dhr. en Mevr. Smit "Vaak doe ik het zonder boodschap penlijstje. Ikbedenk wat we vanavond eten en dan loop ik door de winkel en pak wat ik nodig heb. Daar heb ik echt geen lijstje voor nodig." Mevr. Krijnsen "Ikga zonder lijstje naar de winkel en laat me inspireren door het aan- bod van de groente. Daar verzin ik dan een maaltijd omheen. Al leen als ik veel nodig heb, bij voorbeeld voor een feestje, maak ik een lijstje." Mevr. Kist "Voor de weekendboodschappen maak ik altijd een boodschappenlijst. Thuis 'loop' ik dan in gedachten langs de winkelschappen en noteer in volgorde wat ik nodig heb." Mevr. De Jong AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 132