Spaar nu voor t mooiste kristal "Smaak van buitenlandse produkten beslist niet minder" 100 Bollen voor een tientje! BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN AH-INKOPERS GE HAPPE EN HANS VET: Ge Happe en Hans Vet ver- zorgen voor AH de inkoop van verse groente en vers fruit. Steeds meer groente en fruit liggen bijna het gehele jaar vers op de afde- ling in uw AH-winkel. Waar halen Vet en Happe deze verse produkten vandaan in de winter? //P en uitgekiend mo- dern wegtransport- netwerk in Europa en snelle verbindingen over water en door de lucht, maken het tegenwoordig mogelijk om onze klanten vrijwel het hele jaar door een compleet assortment verse groente en vers fruit aan te bieden", vertelt Hans Vet. Ge Happe: "We zoeken naar de meest geschikte locaties om produkten, die hier in de winter niet of moeilijk zijn te kweken, te laten produceren. Neem nou bospeen, eigenlijk een Hollandse zomergroente, halen we's winters uit Zuid- Spanje. Binnen 48 uur is de bospeen in ons land. Klanten denken vaak dat groente en fruit uit het bui- AH-inkopers verse groente en vers fruit, Ge Happe (links) en Hans Vet. tenland altijd veel duurder zijn dan de Hollandse. Hans Vet hierover: "Dit is zeker niet altijd het geval. Neem nu de aardbeien. Als Spanje op de top is van de koudegrond produktie, is de aanvoer vanuit de Hollandse kassen nog beperkt. Veelal zijn de Spaanse aardbeien dan veel goedkoper dan de Hollandse." Hoe zit het ei genlijk met het smaakver- schil tussen de Hollandse en de buitenlandse produkten? Ge Happe: "Dat de smaak van buitenlandse produkten minder is dan die van de Hol landse, wat weleens wordt be- weerd, is beslist niet waar. Het gaat vaak om produkten van dezelfde rassen, die in het buitenland dan onder betere omstandigheden opgroeien." Deze maand staat de AH bloemen- en plan- tenafdeling in het teken van twee wedstrijden (waarbij u interessante prijzen kunt winnen) en een aantrekkelijke zomer- bloembollenaanbieding! Wie maakt de mooiste vlindertekening? Van 21 maart tot 16 april verkoopt Albert Heijn 100 zomerbloembollen voor slechts 10,-. In het voordeelpakket zitten: 20 gladiolen (rood en purper); 2 dahlia's (diverse kleuren); 3 lelies medaillon (geel); 25 sparaxis (gemengd); 25 brodiaea (blauw) en 25 allium moly. Bovendien krijgt u er een apart zakje met 10 geluksklavertjes gratis bij. Zomerbloem bollen moeten in maart of april de grond in en bloeien in de zomer. En wie maakt de beste slagzin voor De Vlinder stichting? 1 an 1 maart t/m 27 augustus 1994 kunt u bij Albert Heijn sparen voor feestelijke glazen van topkwaliteit. U kunt kiezen uit model 'Bourgogne' of 'Tosca- ne'. In de winkel staan beide geetaleerd. Per 25,- aan boodschappen ontvangt u een gratis spaarzegel (bij 50,- twee spaarzegels enzovoort). Met een voile spaarkaart van 25 spaarzegels kunt u glazen kopen met een aanzienlijke korting. In deze AllerHande en in de winkel vindt u de folder met spaarkaart. Hierop staat het collectie-overzicht met prijzen. Tijdens de spaaractie zijn er wekelijks twee aanbiedingen die extra spaarzegels opleveren. Een deskundige jury, bestaande uit onder andere Marjolein Bastin en De Vlinderstichting, beoordeelt de inzendingen van beide wedstrijden. In de Aller Hande van oktober 1994 worden de uitslagen bekend- gemaakt. Abraham Sluis (merk van alle AH Zaden) houdt een vlinder- actie waarin u al uw creativiteit kwijt kunt. Maak een tekening of collage met het thema 'vlinders' (maximaal formaat 20 x 30 cm). Stuur uw ontwerp samen met drie AbrahamSluis logo's naar: Abraham Sluis, Antwoordnummer 14, 1600 VB Enkhuizen (postzegel niet nodig). Tot 31 juli 1994 kunt u uw illustratie inzenden. De winnende inzending wordt gebruikt op de verpakking van het nieuwe Abraham Sluis 'Vlinderbloemenzaadmengsel', dat begin 1995 wordt gei'n- troduceerd. Tevens krijgt de winnaar een vlinderreis aan- geboden naar het buitenland. Maar er zijn meer prijzen: prachtige vlinderboeken boor- devol kieurenfoto's en infor- matie. Of boeken met tips over het aanleggen van een vlinder- vriendelijke tuin. Deelnameformulieren met uit- gebreide informatie vindt u bij de zadendisplays op de bloemen- en plantenafdeling. Leja (merk van o.a. vlinders- truiken) organiseert een actie waarin u al uw schrijverstalen- ten kwijt kunt. Verzin een leu- ke, aantrekkelijke en wervende slagzin van maximaal 15 woor- den voor De Vlinderstichting. Deze stichting is een landelijke natuurbeschermingsorganisa- tie die zich inzet voor het be- houd en herstel van de vlin- derstand. Stuur uw slagzin samen met de streepjescode van een vlinderstruikverpak- king naar: De Vlinderstichting, Postbus 506, 6700 AM Wa- geningen. De actie loopt tot 1 juli 1994. De winnaar krijgt een fototoestel ter waarde van 1.500,- en een cursus vlin- derfotograferen. Als troostprijs ontvangen de nummers twee t/m vijf een thee- en ontbijt- servies van Marjolein Bastin. Prijswinnaars krijgen persoon- lijk bericht voor 1 augustus 1994. Op de verpakking van de viinderstruiken vindt u de informatie over deze actie. AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 129