BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Op deze plaats aandacht voor regelmatig gestelde vragen aan de AH Service- lijn over zaken in en om de winkel. Vragen op hetgebied van voedings- produkten en receptuur zijn opgenomen in de rubriek Vraag en Ant- woord van AllerHande. Waarom worden op de groenteaf- deling de prijzen van deprodukten soms wel en soms nietper kilogram vermeld? Als ik inkopen doe op de groenteafdeling zie ik meestal niet per welke gewichts- eenheid degroenten en fndtgeprijsd zijn. Is het niet handigerom alles per kilo te prijzen in plaats van, zoals nit, sommige produkten per 100 gram, andere per 500 gram of kilogram? Dhr. H. te B. De manier van prijzen per ge- wichtseenheid van de verschil- lende soorten groenten en fruit is niet exclusief voor AH, maar wordt in de gehele branche toegepast. Het uit- gangspunt is juist om het de klant makkelijk te maken. Een huishouden van twee personen zal een kilo spina- zie nodig hebben voor de maaltijd; spinazie wordt dus per kilo geprijsd. Maar groenten zoals witlof, tomaten en sperziebonen worden daarentegen het meest per 500 gram verkocht en zijn daarom per 500 gram geprijsd. Een ander voorbeeld zijn de peultjes die per 100 gram zijn geprijsd, wat on- geveer de gemiddelde hoeveelheid is die een klant zal kopen. Deze groen- te wordt immers meestal in combina- tie met worteltjes gegeten en er is dus minder van nodig. De prijs van zware produkten zoals appels, peren en prei wordt meestal per kilogram aangege- ven. Waarom nog steeds drie gulden extra voor een vol zegelboekje Ik doe al meer dan twintig jaar mijnbood- schappen bij AH en ik heb altijd de zegels gespaard. Vroeger kreeg ik voor een vol spaarboekje drie gulden extra en nu twin- tig jaar later nog steeds, terwijl alles toch duurder is geworden. Wanneer wordt dit eens veranderd? Mevr. L. te W. Voor een gemiddeld levensrriid- delenpakket betaalt u nu meer dan twintig jaar geleden. Toch kunt u nog steeds bij een bestede gulden een zegel voor een dubbeltje kopen en krijgt u voor een vol zegelboekje drie gulden extra. Vergeleken met vroeger heeft dit het voordeel voor u dat het zegelboekje tegenwoordig veel sneller vol is, waardoor u dus ook sneller pro- fijt hebt van het sparen. Uw voordeel wordt nog groter als u voile zegel- boekjes snel verzilvert. Met drie voile zegelboekjes kunt u uw geld ook be- leggen in het AH Vaste Klanten Fonds. Klanten vinden Ruim tien jaar geleden introdu- ceerde AH de winkelwagentjes met muntslot. Inmiddels is zo'n 80% van het 'wagenpark' uitgerust met muntsloten. Sinds de invoering belanden aanzienlijk minder karre- tjes in sloten, maar er zijn klanten die de gulden als een soort statiegeld beschouwen en het karretje gewoon mee naar huis nemen. Wat vinden klanten van de AH-winkel aan het Amsterdamse Osdorpplein hiervan? Mevrouw Bos: "Je leent het winkelwa- gentje voor gebruik in de winkel en om je boodschappen naar de auto te brengen. Voordeel van het muntslot is dat de wagentjes niet meer rondslingeren op hetparkeerterrein ofachter de kassa's. Mevrouw Castanheira keurt het mee- nemen van een winkelwagentje naar huis af: "Als iedereen dat zou doen, dan zijn er in de winkel geen karretjes meer en dat is heel lastig als je misgrijpt. "Het winkelwagentje is niet je eigen- dom", vindt mevrouw Nooij. "Als je eens veel boodschappen hebt, vraag dan aan de bedrijfsleider of je het karretje even mee naar huis mag nemen, maar breng hetdaama dan wel weer temg." "Dat is niet de bedoeling, natuurlijk" zegt de heer Voster. "Het zou een rom- meltje worden in de buurt met al die geparkeerde winkelwagentjes rondom de huizen." "In mijn studententijd nam ik weleens een karretjemee", bekentdeheerDeeben. "Als je veel boodschappen hebt en geen auto, dan is een wagentje meenemen verleide- lijk. Maar ik bracht het altijd weer temg. Mevrouw Castanheira Mevrouw Nooii De heer Voster AH KLANTENKRANT

Allerhande | 1994 | | pagina 78