aha vraag en antw o or d Kan ontdooide patates frites nog worden gebakken? Ik had per ongeluk de zak patates frites buiten de diep- vries laten liggen en's avonds waren ze ontdooid. Ik heb de frites weggegooid, maar achter- af vraag ik me af of ik niet te voorbarig ben geweest. Had ik de frites nog kunnen frituren? MEVR. K. TE G. Patates frites uit de diepvries mogen inderdaad niet ontdooid zijn voor het frituren, omdat de kwaliteit van de patates frites ach- teruit gaat. Het beste resultaat wordt verkregen wanneer u ze in diepgevroren staat frituurt in olie of vet met een temperatuur van ca. 180 'C. De buitenkant van de frites wordt dan als het ware meteen dichtgeschroeid, waar- door het vet nauwelijks de kans krijgt in de frites te dringen. Zo worden ze mooi goudgeel, knap- perig en niet te vet. Kunnen Tivall- produkten wor den ingevroren? Ik koop altijd de vegetarische produkten van Tivall. Volgens mij komen deze produkten diepgevroren uit Israel. Aangezien je altijd hoort dat je iets nooit voor een tweede keer mag invriezen, vraag ik me af hoe dit zit. MEVR. H.TEW. De vegetarische produkten van Tivall worden behandeld volgens de 'shock freeze'-methode, welke Kan melk ingevroren worden? Omdat ik maar eens per week in de gelegenheid ben boodschappen te doen, neem ik altijd een flihke voorraad mee. Nu gebeurt het weleens dat de houdbaarheidsdatum die op de melk staat aan- gegeven, net niet lang genoeg is om de hele week te overbruggen. Daarom zou ik van u willen weten of ik melk kan invriezen. MEVR. M. TE B. Het resultaat van het invriezen van melk hangt af van het vetgehalte van melk. Als voile melk wordt ingevroren dan zal het na ontdooien een korrelige structuur hebben, dit heeft echter geen invloed op de smaak. Ook ontdooide halfvolle melk zal iets korrelig zijn. Wanneer het pak melk voor het openmaken echter goed wordt geschud, wordt de melk weer wat samenhangender van structuur. Magere melk leent zich het beste voor invriezen. Alleen melk in een kartonnen verpakking kan worden ingevroren. ervoor zorgt dat binnen enkele minuten de produkten worden diepgevroren op een tempera tuur van -30 'C. Produkten die volgens de shock freeze-metho- de zijn diepgevroren gelden in principe als een vers produkt en kunnen thuis dan ook als zodanig worden behandeld. U kunt ze dus invriezen. Wat is osseworst? Kunt u me ver- tellen waarvan en hoe osse worst wordt gemaakt? MEVR. K. TE U. gemalen en daarna moet het 24 uur rusten. Na deze tijd wordt het nogmaals gemalen en ver- mengd met de kruiden. Vervol- gens wordt het produkt onder zeer lage temperatuur in een plastic 'huls' gestopt. Osseworst kan dun gesneden op brood of toast worden gegeten, maar ook als dikke plak 'uit het vuistje' bij een drankje. Als u osseworst serveert op warm stokbrood heeft u een lekkere hartige snack. Kan AH Pastasaus V, Sugo champignon fals groentesaus gebruikt worden? Normaal maak ik zelf een bloemkoolsaus, maar dat komt me niet altijd goed uit. Nu zag ik in de winkel de pastasaus Sugo champignon van het AH-merk staan en ik vroeg me af of ik deze saus ook als bloemkoolsaus kan gebruiken. MEVR. L. TE G. De Italiaanse sauzen AH Sugo pikant, kruiden en champignon zijn alle drie bereid op basis van tomaten. Hoewel ze als pasta saus bekend zijn, kunt u ze natuurlijk ook ais groentesaus gebruiken. Wat is wijnsteenzuur? In receptuur van gebak zie je weleens dat er wijnsteenzuur in zit. Wat is dit precies en waarom wordt het bij bereiding van gebak ge bruikt? MEVR. B. TE D. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over voeding worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hier- bij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. Vragen aan de AH Servicelijn die gaan over zaken in en om de winkel en die niet direct te maken hebben met voeding, kunt u vinden in de rubriek 'Klanten vragen...' van de AH Klantenkrant. Wijnsteenzuur is een bijprodukt van de wijnbereiding. Het is een veelzijdig ingredient dat in veel produkten wordt toegepast als voedingszuur, zuurteregelaar en anti-oxydant. In gebak wordt wijn steenzuur gebruikt als zuurte regelaar om de sodasmaak van bakpoeder te vermijden. Welk zetmeel zit er in blanke via van het AH-merk? In vefband met mijn glutenvrij dieet wil ik graag weten welk zetmeel er in blanke via van het AH-merk wordt gebruikt. Als dit tarwe-zetmeel is, mag ik de via namelijk niet eten, wat ik erg jammer zou vinden. DHR. D.TER. Voor het binden van de blanke via wordt mai's-zetmeel gebruikt. En is dus glutenvrij. Osseworst wordt gemaakt van 100% rundvlees. Het rauwe rundvlees wordt eerst grof AllerHande 63

Allerhande | 1994 | | pagina 65