iiinK AMSELKELLER is Spaans, precies zoals het land en haar bevolking. AMSELKELLER is ook makkelijk op de tong, vriendelijk en eerlijk, daarom is 'ie geschikt voor alle gelegenheden. Bij een goed diner, maar ook bij kaas uit het vuistje, AMSELKELLER... een fles voor mooie momenten. VEELZIJDIG EN VLUG KLAAR TMttr MsS '{(jt MC'jmtot la} mticnas gehakt gehakt verkrijgbaar. Tartaar en gehakte biefstuk zijn de magere vormen van gehakt, gemaakt van het magerste en meest malse rundvlees. Om het ons helemaal gemak- kelijk te maken heeft AH nu ook kant-en-klaar gebraden gehaktballen in het assorti- ment. Deze gehaktballen zijn gemaakt van half-om-half gehakt en gekruid met gehakt- kruiden, zout en peper. Vegetarische mix Ook de vegetarische mix mag niet in het rijtje ontbreken. Volgens de Warenwet mag het geen gehakt heten, want dat is voorbehouden aan vlees. Vegetarische mix en balletjes zijn sojaprodukten en daarom uitstekende vervangers van gehakt of voor degene die af en toe eens een dagje zonder vlees wil. 2 Theelepels kappertjes, 1 fijngehakte zoetzure augurk en een fijngesnipperd sjalotje voor een originele 'hamburger' er niet door verlengd wordt. Om de egale verdeling van de kleine hoeveelheid anti-oxy- dant door het gehakt te verge- makkelijken wordt gelijktijdig dextrose oftewel druivesuiker toegevoegd. Deze (minimale) toevoegingen staan duidelijk vermeld op het etiket van het voorverpakte gehakt. Gehakt met... De AH-slager heeft in de loop van de tijd heel veel variaties gemaakt op het thema gehakt. Nog niet zo lang geleden bestond er alleen varkens- gehakt, rundergehakt en de variant half-om-half, 50% varken, 50% rund. Nu is er gekruid gehakt in regelmatig wisselende kruidenvariaties. Verder is er bij AH kalfs- gehakt en, sinds kort, ook kip-

Allerhande | 1994 | | pagina 49