Met gehakt kan eindeloos gevarieerd worden. Zoveel soorten, zoveel smaken, je kunt er iedere dag een heel ander gerecht mee op tafel toveren. F E E S T Kijk maar naar de volgende recepten. Slarolietje gevuld met kalfsgehakt KIPGEHAKTBALLETJES MET MANGO (hoofdgerecht, 4 personen) 500 g kipgehakt, 2 beschuiten, 1 ei, 1 theelepel gemalen kardamomvruchtjes (AH), 1 theelepel gemberpoeder, 1/2 theelepel gemalen koriander (ketoembar, AH), 1/2 theelepel kaneelpoeder, 1 mespunt cayennepeper, zout, 1 niet te rijpe mango (ca. 500 g), 1 pot Korma saus (350 g, Uncle Ben's), 5 eetlepels tomatenketchup Voorbereiden: Gehakt in kom doen. Beschuit erboven verkruimelen. Ei, kardamom, gember poeder, koriander, kaneel, cayennepeper en zout erdoor mengen. In pan ruim water aan de kook brengen. Met vochtige hand van gehakt ca. 24 balletjes ter grootte van wainoot draaien. Gehaktballetjes in kokend water in ca. 4 minuten tegen de kook aan gaar laten worden. In zeef laten uitlekken. Mango schillen, langs pit in plakken snijden en plakken in blokjes snijden. SLAROLLETJE GEVULD MET KALFSGEHAKT (hoofdgerecht uit de magnetron, 2 personen) 1 ei, 200 g kalfsgehakt, 1 beschuit, 1 mespunt tijm, zout, peper, 2 kleine zoetzure augurken, 2 grote ijsbergslabladeren, 2 plakken rauwe ham, 1 zakje roomsaus met bieslook (Knorr), 2 eetlepels kappertjes, schone theedoek zonder wasmiddelenluchtjes, magnetronschaaltje inhoud ca. 1/2 liter, magnetronbestendige maatbeker Voorbereiden: In kopje ei loskloppen. Gehakt in kom doen. Beschuit er boven verkruimelen. Tijm, zout, peper en helft van ei erdoor men gen. Augurken in Iengte in luciferdunne reepjes snijden. Dikke nerven wigvormig uit slablade- ren snijden. Sla op thee- doek Ieggen, losjes op- rollen en in magnetron in ca. 30 seconden op vol vermogen (700 Watt) soepel laten wor den. Uit magnetron ham op sla leggen. Ge hakt erop platdrukken. In midden in Iengte reepjes augurk erop leg gen. Zijkanten van sla over vulling terugvou- wen en rolletjes van onder naar boven stevig oprollen. Met naad naar beneden in schaaltje leggen. 1 Eetlepel water toevoegen en afdekken met deksel of magne- tronfolie. Bereiden: In magnetron slarolletjes, afgedekt, in ca. 6 minuten op vol Bereiden: In pan saus, tomatenketchup en gehaktballetjes door elkaar scheppen. Op zacht vuur in ca. 5 minu ten door en door heet laten worden. Af en toe roeren. Mangoblokjes erdoor scheppen en nog ca. 1 minuut meewar- men. Serveren met rijst. Voorbereiden: ca. 25 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijs p.p.ca. f 4,00 Bevat per eenpersoons- portie: 370 Calorieen vet 17 g- eiwit 28 g- koolhydraten 27 g vermogen gaar laten worden. Uit magnetron ca. 3 minuten laten na- garen. Intussen in maat beker V4 liter water afmeten. Sauspoeder er door kloppen. In magne tron saus ca. 3 minuten op vol vermogen verwar- men. Tussentijds twee- maal goed doorkloppen. Kappertjes erdoor roe ren. Slarolletjes op twee borden leggen. Saus er- over schenken. Serveren met groene tagliatelle en tomatensla. Voorbereiden: ca. 10 minuten Bereiden: ca.. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 4,25 Bevat per eenpersoons- portie: 330 Calorieen vet 20 g- eiwit 25 g- koolhydraten 13 g Vervang de kap pertjes door 5 in plakjes gesneden groene olijven gevuld met piment (Carbonell). AllerHande 9

Allerhande | 1994 | | pagina 11