B 0 0DSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT H E IJ N Klanten vragen Op deze plaats aandacht voor regelmatig gestelde vragen aan de AH Service- lijn over zaken in en om de winkel. Vragen op het gebied van voedings- produkten en receptuur zijn opgenomen in de rubriek Vraag en Antwoord van AllerHande. ZL Klanten vinden Kunnen de cijfers op de pin-kassa niet wat groter? Ik ben slechtziend en heb danrdoor moei- te met het lezen van de cijfers op de pin- kassa. Had u nietbetereen apparaat kun nen aanschaffen met wat grotere cijfers, waardoor ook slechtzienden hiervan ge- bruik kunnen maken? Mevr. Z. te K. Bij de keuze van de pin-kassa heb- ben we ons laten leiden door de in Nederland meest gebruikte appara- tuur. Wij vinden het jammer dat de cij fers voor u wat klein zijn. Maar wan- neer de cijfers groter zouden zijn, kun nen andere klanten meekijken, waar door uw privacy niet optimaal is ge- waarborgd. Om de toetsen te vinden zijn ze in relief (iets gebold) aange- bracht en de vijf-toets heeft een verhoogd puntje. Vanuit deze toets kunnen de overige toetsen worden gevonden. Waarom zijn sommige AH-winkels niet tot 18.30 uur open? Mevr. D. te Z. AH heeft na ruim een half jaar flink wat ervaring opgedaan met de openstelling tot 18.30 uur. De voor- en nadelen zijn met elkaar vergeleken. Hierbij bleek dat in een aantal winkels na zessen onvoldoende klanten kwa- men. In deze winkels hebben de klan ten meer behoefte om bijvoorbeeld op maandagmorgen de boodschap- pen te doen. Daar waar de klanten erom vragen heeft AH besloten hier- op in te spelen. Deze winkels blijven wel gebruik maken van de moge- iijkheid om wekelijks 55 uur open te zijn. De invulling hiervan zal af- gestemd wor- den op de be hoefte van de klant en de plaatseiijke si- tuatie. In de be- treffende AH-winkels worden de klanten ge'fnformeerd over de gewij- zigde openingstijden. Controle van groente en fruit bij AH, hoe gaat dat? Dhr. 0. te M. Croente en fruit die AH verkoopt, bereiken de winkels langs verschillende kanalen. Ten eerste groente, fruit en aardappels afkom- stig van ons programma 'gecontro- leerde teelt': dit is ongeveer 60% van onze leveranciers. Het programma houdt in dat we met telers en leve ranciers afspraken hebben gemaakt om te komen tot een milieuvriende- Iijker teelt. Er wordt intensief samen- gewerkt tussen AH en deze telers. De normen die daarbij worden gehan- teerd zijn gebaseerd op de doelstellin- gen van de overheid voor het jaar 2000. We hebben deze normen iets aangescherpt en streven ernaar deze doelstellingen in 1995 te bereiken. Ten tweede hebben we te maken met de AH-import van groente en fruit vanuit het buitenland. Ook met onze buitenlandse leveranciers wor den bindende afspraken gemaakt over de wijze van telen. Uiteraard contro- leren we zelf of de afspraken worden nagekomen. Ten derde worden groen te en fruit ingekocht op de groente- en fruitveilingen in Nederland. Het gaat dan alleen om produkten van eigen bodem. Klanten van de groente- en fruit- afdeling van de AH-winkel in Bameveld kregen de volgende vraag voorgelegd: Hoe vindt u het dat bij AH de aardappels zijn inge- deeld op de kookeigenschappen 'vast', 'kruimig' en 'zeer kruimig'. "Voor niet-aardappelkenners werkt het goed," oordeelt de heer Enders. "Vroeger moest mijn vrouw exact aangeven welke aardappels ik moest meebrengen. Nu is een blauwe zak bij ons thuis altijd goed." "Mijn man houdt uitsluitend van een vaste aard- "Handig,zegt mevrouw Van de Beek. "Ik wil absoluut geen afkokers, dus de rode zakken met zeer kruimige "Ik gebruik altijd EKO-aardap- pels en die worden niet ingedeeld in kookeigenschappen. Voor mij is het belangrijk dat de aardappels milieuvriendelijker worden geteeld en niet of ze nu stevig blijven", vindt mevrouw Nagelkerke uit Soest. appel. Met deze indeling kies ik altijd de juiste, bovendien koken vaste aardappels goed in de magnetron", zegt mevrouw Leka- tompessy. aardappels laat ik links liggen. Ik loop direct naar de blauwe zakken met kruimige aardappels." Mevrouw Zijderveld doet weinig met de indeling: "Ik koop de aard appels die in de aanbieding zijn en als deze bevallen dan koop ik ze de volgende keer weer."

Allerhande | 1994 | | pagina 70