AH Huistraiteur- maaltijden in trek Krokant nieuws uit de diepvries Inzameling van kleurgescheiden glas Candybarvoor sporters Primula acaulis brengt vleugjelente in huis BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIjN Groen bij groen. bruin bij bruin. In de nieuwe diepvries serie Iglo Groene Keuken groenten in een jasje zijn drie smake- lijke varianten te koop: kro- kante groentesticks, krokante groenteburgers en krokante Italiaanse groenteburgers. De groentesticks en -burgers be- staan uit een knapperig jasje gevuld met groenten (mai's, wortels en erwten) en aard- appelpuree. Bij de Italiaanse groenteburgers is extra toe- gevoegd: kaas (Cheddar en AttUUV Mozzarella), sperziebonen, courgettes, tomatenpuree, ui- en, deegwaar, rode paprika, sesamzaadjes en Italiaanse kruiden. U kunt de sticks en burgers bereiden in koekepan of oven. Hetbeste resultaat krijgt u door de produkten in bevroren toestand te bereiden. Iglo krokante Italiaanse groenteburgers OF KROKANTE GROENTE BURGERS, 4 STUKS, 450 G 4,99 Iglo krokante groente STICKS, 10 STUKS, 280 G 2,99 ALLE GLAS HOORT IN DE GLASBAK De inzameling van kleur gescheiden glas vindt nog niet overal plaats, maar de Stichting Promotie Glasbak probeert zoveel mogelijk ge- meenten over te halen om op kleurscheiding over te gaan. Volgens de Stichting Promo tie Glasbak is de inzameling van kleurgescheiden glas de eerste helft van vorig jaar gestegen naar 17%. Dit bete- kent een toename van 8% t.o.v. dezelfde periode van 1992. Kleurscheiding bij glas- inzameling is van groot be- lang voor een optimale recy cling. Mew energy is een nieuwe candybar gemaakt van cho- colade, knapperige crisp en voile caramel. Het is ontwik- keld in samenwerking met voedingsdeskundigen en be- vat meer koolhydraten en beduidend minder vet dan de gemiddelde candybar. Daardoor geeft het op een snellere manier energie. New energy is uitermate geschikt voor actieve sporters. New energy, 45 g 1,00 New energy, 3 repen A 45 g 2,79 @0© ssistent assortimentsmanager Eugene Kerklaan van Albert Heijn legt uit waar- om de kant-en-klare AH Huistraiteurmaaltijden juist nu zo gretig aftrek vinden. "Sinds we vorig jaar gestart zijn met de kiloverpakkingen van de AH Huistraiteur Boe- renkool, Hutspot, Zuur- kooi, Lasagne en Mous- saka kopen steeds meer klanten deze lekkere verse traiteurmaaltijden uit de koelvitrine. Met deze kiloverpakking is de prijs in verhouding tot de eenpersoonsver- pakking aanzienlijk la ger. De kiloverpakking is voldoende voor twee a drie personen." Maar niet alleen de prijs zorgt voor de toenemende belangstel- ling. Eugene Kerklaan: "Ook het groeiend magnetronbezit draagt een steentje bij. In een op de drie huishoudens is een magnetron aanwezig, waarin de kant-en- klare maaltijd snel kan worden verwarmd." Wie deze winter al- vast een beetje de lente in huis wil halen, is bij de bloemen- en plan- tenafdeling van AH aan het juiste adres. Want hier vindt u de kamerplant Primula acaulis in allerlei felle kleuren. De naam is ontleend aan het Latijnse woord 'primus' dat 'eer ste' betekent. Dit duidt op de vroege bloei van som- mige soorten. De Primula is makkeiijk te verzorgen. Voor een rijke bloei heb- ben ze een koele plaats en regelmatig water nodig. Ze staan Never niet in de voile zon. Na de bloei kan de plant in de tuin.

Allerhande | 1994 | | pagina 67