Produkten sneller in uw AH-winkel Kort nieuws Diervriendelijker toekomstvisie bezorgt AH het Gouden Gras Ei ACTUEEL %00DSCH4P/>f/V NIEUWS VAN ALBERT HEIJN JANUARI 1994 NIEUW BEVOORR^DINGSSYSTEEM BEKORT LE VE RI N G STI j D E N 'Tik een eitje' Nieuwe trend Met de stap voor stap invoeringvan een supermodem winketbevoor- radingssysteem versnelt AH de dagelijkse aanvoer van produkten naar de winkels. Wat zijn de voordelen? AH KLANTENKRANT Na een jarenlange daling van de con- sumptie, eten Nederlanders weer meer eieren. Per hoofd van de bevolking komt de consumptie van 1992 uit op 172 stuks, twee meer dan in 1991. Volgens de Nederlandse Organisatie van Pluimvee komt dat door de toene- mende belangstelling voor scharrel- 'Vers, lekker, snel, wanneer u maar wilt', dat zijn de belangrijkste kenmer- ken van 'grazing', een trend die snel opgang maakt Tijdgebrek is vaak een reden dat steeds meer mensen eetmo- menten tussendoorinlassen, waardoor ze de dagelijkse warme maaltijd kun- nen overslaan. 'Grazing' is afgeleid van grazen, ofwel: de hele dag door eten. IndeKlantenkrantleestuonderde produktniemvtjes - ivaar mogelijk - een prijs. De vennelde prijzen kun- iten indewinkelsafwijken door o.a. aanbiedingen ofacties. Bij dagver- se produkten is geeti prijsvertnel- dingmogelijk, ontdat de prijs sterk afhankelijk is van bijvoorbeeld de dagaanvoer en de ve'dingprijzen. AH KLANTENKRANT z> systeem wordt de ge- middelde tijd tussen bestellen en afleveren tot maximaal 18 uur teruggebracht. Een belangrijke rol hierbij spelen de scan ning-kassa's in de win- kels. De computer regis- treert welke produkten die dag zijn verkocht en welke er besteld moeten worden voor morgen. Wat betekent dat voor u? Door de dagelijkse aanvoer kunnen de voorraden in de winkel aanzienlijk verminderen; er komt meer ruimte in de winkel. Die extra ruimte kan worden benut voor meer produkt- keuze en-presentatie. Door de kortere leveringstijden be- reiken verse produkten nog verser de winkels. Bovendien maakt de dage lijkse verkoopregistratie snel duidelijk naar welke produkten veel en naar welke weinig vraag is. Het assortiment kan hierdoor direct inspelen op uw vraag. Lees verier op bladzijde 2 ne verkoop van 1^ vandaag is de bevoorrading voor morgen', zo kan het nieuwe 'Vandaag voor Morgen'- systeem het best worden omschre- ven. Nu al werkt een aantal AH- winkels volgens dit systeem, eind dit jaar zullen dat er 350 zijn en volgend jaar alle AH-winkels. Met het 'Vandaag voor Morgen'- Het Gouden Gras Ei wordt jaarlijks uitgereikt door de 'Stichting Gras merk' aan personen of instellingen die zich extra hebben ingezet om het Tandbouw-huisdier' weer zijn buitenleven terug te geven. De 'Stichting Gras Merk' stimu- leert de verkoop van produkten van dieren die weer van een gezond buitenleven kunnen genieten. De heer Baars, assortimentsmanager zuivel, heeft voor Albert Heijn het eerste Gouden Gras Ei in ontvangst genomen. Albert Heijn heeft de trofee ontvangen vanwege diervriendelijker toekomst visie en omdat zij als eerste het Gras Ei in het assortiment heeft opgenomen. Het Gras Ei is vriendelijker voor de kip, omdat er strenge eisen zijn met betrekking tot de gezonde leef- omgeving en de voeding. Inmiddels zijn in Nederland reeds 7 miljoen Gras Eieren ver kocht.

Allerhande | 1994 | | pagina 63