MET KATENSPEK EN CASHEWNOTEN Albert Heijn heeft rookworst en... rookworst £><- Boerenkool is een wintergroente bij uitstek. Deze frisgroene gekrulde bladgroente, met vrij grote Stengels en nerven, is winterhard en daardoor gedurende de hele winter vers verkrijgbaar. Bij AH ligt boerenkool in de koelvitrine gesneden en wel voor u klaar om verwerkt te worden tot de lekkerste stamppotten. Deze boerenkoolstamppot krijgt een bijzonder tintje door toevoeging van noten en katenspek. Proeft u zelf maar! El EXTRA PITTIG El OVENSCHOTEL De stamppot wordt extra pittig van smaak als u vlak voor het serveren ca. 50 g geraspte oude kaas door de stamppot schept. Een boerenkool-ovenschotel is net weer even iets anders. Kook 2 zakjes boerenkool (a 300 g) in ca. 20 minuten gaar. Ca. 300 g verse roomkaas toe- voegen en ca. 10 minuten laten smoren. Maak een aard- appelpuree van 1 Vi kilo zeer kruimige aardappels. Vul een ingevette ovenschaal (inhoud ca. 21/2 liter) met om en om 2 laagjes boerenkool, 2 laagjes aardappelpuree en 2 laagjes schouderham (ca. 150 g). Verwarm de schotel ca. 10 minuten in een voorverwarm- de oven van 200 °C of gas- ovenstand 4. Traditioneei en 00k erg lekker wordt stamppot als u er rookworst bij serveert. Een slanke variant op de echte Gelderse rookworst is de AH Runderrookworst. De worst weegt 250 gram per stuk en bestaat uit 100% rundvlees. Na een ambachtelijke rookmethode in een met beukehoutzaagsel gestookte rookkast wordt de verse worst zuurstofarm verpakt. De houd- baarheid is beperkt (ca. twee weken). Dit staat op de verpakking vermeld, evenals de manier van verwarmen. De worst smaakt koud 00k lekker in een salade of als borrelhapje. Een andere worst die u beslist moet proberen bij boerenkoolstamppot is de AH Duitse Bock- worst. Bockworst is een op beukehout gerookte worst van rund- en varkensvlees. De worst wordt in Duitsland gemaakt en is geconserveerd in blik verkrijgbaar (4 stuks, netto ca. 540 g). Knapperige Bockworst is heerlijk in combinatie met Franse mosterd. AllerHande 3

Allerhande | 1994 | | pagina 5