rER k M Ook nu, in hartje winter, is er bij Albert Heijn zomerfruit verkrijgbaar. Het zomerfruit dat nu in de winkel verkrijgbaar is, komt namelijk van het zuidelijk halfrond, waar het nu zomer is. Natuurlijk kunnen we een paar maanden zonder druiven, nectarines, pruimen en abri- kozen, maar waarom zouden we als ze volop geoogst wor- den? Op het zuidelijk half- rond is het nu zomer. Daar is het zomerfruit rijp genoeg om naar landen waar het nu win ter is te vervocten. Nu de politieke situatie gewij- zigd is, haalt AH de zomerse vruchten uit Zuid-Afrika. Het meeste fruit komt uit verschil- lende gebieden die in de pro- vincie Cape liggen, het district ten noorden en oosten van Kaapstad. Het fruit wordt geplukt en per vliegtuig of boot naar Nederland ver- voerd. Via de AH-verscentra- les wordt het naar de winkels gebracht. Het fruit dat in de winkel ligt, is rijp of bijna rijp. Het moet hooguit nog enkele dagen narijpen. Drie soorten pruimen In Zuid-Afrika begint het pruimenseizoen in deccmber en vanaf begin januari liggen ze hier in de winkel. De eerste soort die op de markt komt, is de Santa Rosa met z'n diep- rode schil. Het vruchtvlees is ook rood en de smaak is pit- tig, aromatisch en zoet. De Santa Rosa komt oorspronke- lijk uit de Verenigde Staten, maar wordt al sinds het begin van deze eeuw ook op andere plaatsen in de wereld aange- plant. Onder andere in Spanje en Zuid-Afrika. De Harry Pickstone is een typische Zuidafrikaanse soort. Alleen in Zuid-Afrika komt deze zoete, donkerrode pruim met rood-oranje vruchtvlees voor. Zij wordt in januari geoogst en komt bij ons medio januari in de winkel. AllerHande 49

Allerhande | 1994 | | pagina 51