r Zo'n 'gewone' groente als prei wordt een smakelijke verrassing als u er een keer een stapje verder mee gaat. Aan u de keus: prei vijfmaal anders. 34 AllerHande GEVULDE PREIROLLETJES (voorgerecht, 4 personen) 2 blaadjes witte gelatine, 1 pakje gerookte zalmfilet (100 g, koelvitrine, Ouwehand), 2 eetlepels mayonaise, 2 lange preien (ca. 400 g), zout, 2 eetlepels azijn, 1 zakje radijsjes (175 g), 1 tomaat, 1/2 theelepel sojasaus (Chinese Emperor), 1 eetlepel droge sherry, 1/2 theelepel sesamolie, 2 doosjes tuinkers, 20 ijsblokjes, keukenmachine, staafmixer, keukenpapier, plasticfolie Voorbereiden: In kom met ruim koud water gelatine ca. 5 minuten laten weken. In steel- pan 2 eetlepels water aan de kook brengen. Gelatine goed uitknijpen en van vuur af in water oplossen. Zalm met mayonaise in keukenmachine pureren. Gelatinemengsel erdoor roeren. Preien schoon- maken en witte deel eraf snij- den (rest wordt niet gebruikt). Witte Stengels halveren, in lengte insnijden en wassen. In pan met weinig water, zout en azijn prei in ca. 4 minuten plasticfolie draaien. In koelkast in ca. 30 minuten laten opstij- ven. Radijsjes schoonmaken, wassen en in plakjes snijden. In pan ruim water aan de kook brengen. Tomaat inkrui- sen, enkele seconden onder- dompelen in kokend water, afspoelen onder koud stro- mend water en ontvellen. Tomaat halveren en zaadjes verwijderen. In kommetje vruchtvlees met staafmixer pureren. Sojasaus, sherry en sesamolie erdoor roeren. Bereiden: Prei ca. 30 minuten voor serveren in diepvries licht aanvriezen om snijden te beetgaar koken. Prei in vergiet onder koud stromend water afspoelen. Laten uitlekken en met keukenpapier droogdep- pen. Stukken prei openvou- wen en binnenste lagen van prei verwijderen. Holte van prei vullen met zalmmengsel. Prei dichtvouwen en strak in

Allerhande | 1994 | | pagina 36