Warme kruidenwijn proeven Wijn van de maand Met Cotes du Marmandais kunt u een heerlijke warme kruidenwijn maken. Voor de hoeveelheid van ongeveer zes glazen schenkt u 1 fles Cotes du Marmandais in een pan en voeg er 2 kruidnagels, 4 eet- lepels vioeibare honing, 1 kaneelstokje en 1/2 eetlepei citroenrasp (Baukje) aan toe. Breng het geheel tegen de kook aan en laat de wijn afge- dekt ca. 15 minuten zachtjes 'trekken' (niet laten koken!). Verwijder de kruidnagels en het kaneelstokje en schenk de wijn over in (hittebestendige) glazen. COTES DU MARMANDAIS Niet te lang bewaren De Cotes du Marmandais is snel op dronk. A1 na twee a drie jaar is de wijn voldoende ontwikkeld om te kunnen genieten van de fruitige, krui- dige smaak. Het is zelfs af te raden om de wijn langer dan vijf jaar te bewaren, omdat dan de frisse smaak van het fruit verdwijnt. Bezoekers zijn welkom In Lot-et-Garonne zijn kleine wijnbouwers en grote coope- raties. Zowel de grote als de kleine bedrijven ontvangen graag bezoek. Meestal wordt er een rondleiding gegeven en kunt u de wijneh van het huis en eventueel kopen. Cotes du Marmandais: een zachte wijn uit de groene vaflei van de Garonne A1 eeuwenlang werd er in Lot- et-Garonne wijn gemaakt die vooral voor eigen gebrtyk bedoeld was. Zo'n twintig jaar geleden kwam daar verande- ring in. De producenten wil- den zich op een grotere markt richten. Ze investeerden in kennis en moderne apparatuur en kwamen met nieuwe, frisse wijnen. De Cotes du Marmandais van Cave du Cocumont is er daar edn van. De druiven voor deze wijn groeien random de stad Marmande, aan beide zijden van de Garonne-vallei. De wijn is soepel, vrij licht en heeft een zachte, fruitige smaak. Het is een wijn voor alledag, om zo te drinken en om bij (gegrild) rood vlees en jonge kazen te schenken. Serveer de wijn niet te warm (ca. 17 °C). Cotes du Marmandais 1991, Cave du Cccumont, f 4,95- Zolang de voorraad strekt.

Allerhande | 1994 | | pagina 31