MET Snel en vers: dat betekent binnen een half uur een goede maaltijd op tafel. 22 AllerHande JAPANSE ROSBIEFROLLETJES (hoofdgerecht, 2 personen) 1 kleine komkommer, 2 eetlepels sladressing vinaigrette (AH), 1/2 kleine rode paprika, 4 bosuitjes, 1 schaaltje rosbief a la minute (4 plakjes, ca. 200 g), 100 g rijstmie (a 250 g, mihoen, Conimex), 2 eetlepels olie, zout, peper, 2 eetlepels sojasaus (Chinese Emperor), 2 eetlepels droge sherry, 4 cocktailprikkers, aluminiumfolie Bereiden: Komkommer wassen en in plakjes snijden (met kaasschaaf). In kom komkom mer en dressing door elkaar roeren. In pan ruim water aan de kook brengen. Paprika schoonmaken, wassen en in lengte in 8 reepjes snijden. Bosuitjes schoonmaken. 2 Bosuitjes in lengte halveren, rest in ringetjes snijden. Aan korte zijde van elk plakje ros bief 2 reepjes paprika en 1 stukje bosui leggen. Zonodig paprika en bosui bijsnijden. Plakjes oprollen vanaf korte kant en vaststeken met cock- tailprikker. Van vuur af mie aan pan met kokend water toevoegen en ca. 4 minuten laten staan. In zcef laten uitlekken. Intussen in koekepan olie verhitten. Ros- biefrolletjes in ca. 3 a 4 minu ten random bruin bakken. Bestrooien met zout en peper. Uit pan op bord scheppen en warmhouden onder aluminium folie. Aan achtergebleven bakvet 1 eedepel water, sojasaus en sherry toevoegen. Aanbaksels losroeren. Uit rolletjes cocktail- prikker verwijderen. Rolletjes met scherp mes schuin door- midden snijden. Mie over twee borden verdelen. Rolle tjes rosbief ernaast leggen en saus erover en erlangs schen- ken. Komkommer ernaast scheppen en ringetjes bosui erover strooien. Bereiden: ca. 30 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,75 Bevat per eenpersoonsportie: 485 Calorieen vet 17 g-eiwit 30 g- koolhydraten 53 g

Allerhande | 1994 | | pagina 24