OSSEHAAS MET CAJUNKRUIDEN EN TOMATENSALSA (hoofdgerecht, 2 personen) 1 rijpe vleestomaat, 1 sjalotje, 1/2 eetlepel olijfolie, 1 klein teentje knoflook, 2 theelepels cajunkruiden (Cajun blended Spice mix), 1/2 eetlepel tomatenpuree, suiker, 1 takje koriander, 2 stukjes Greenfields ossehaas niet platgeslagen (a ca. 150 g), 25 g boter of margarine, aluminiumfolie Voorbereiden: (Een dag van tevoren.) In pan ruim water aan de kook brengen. Tomaat inkruisen, enkele seconden onderdompelen in kokend water, onder koud stromend water afspoelen en ontvellen. Zeef in kom hangen. Tomaat halveren. Pitjes en vocht boven zeef uit tomaathelften scheppen en zeven. Vrucht- vlees in blokjes van ca. 1 cm snijden. Sjalotje pellen en fijn- snipperen. In koekepan olie verhitten. Knoflook pellen en erboven uitpersen. Sjalot toe- voegen en ca. 3 minuten zachtjes fruiten. Gezeefd tomatenvocht, tomaatblokjes, 1/4 theelepel cajunkruiden en tomatenpuree erdoor roeren. Mengsel al roerend op hoog vuur in ca. 2 minuten tot samenhangende massa laten inkoken. Pan van vuur nemen en salsa op smaak brengen met snufje suiker. Laten afkoelen. Koriander erboven fijnknippen en erdoor roeren. Tot gebruik afgedekt in koel- kast zetten. Bereiden: Vlees en salsa in ca. 15 minuten op kamertempe- ratuur laten komen. Twee borden voorverwarmen. Met muis van hand stukjes vlees voorzichtig iets platdrukken. Vlees bestrooien met rest van Invriestip De tomatensalsa kan ingevroren worden. Laat echter de koriander achterwege en voeg deze pas na het ontdooien toe. Reken op een ontdooitijd van ca. 3 uur. cajunkruiden. In koekepan boter verhitten. Vlees in ca. 4 a 5 minuten rose bakken, halverwege keren. Vlees op borden leggen en onder alu miniumfolie warmhouden. In achtergebleven bakvet salsa al roerend op half hoog vuur in 94 AllerHande ca. 1 minuut verwarmen. Salsa half over en half Iangs vlees scheppen. Serveren met aard- appelpureetorentjes (pommes duchesses) en gesmoorde bleekselderij. Voorbereiden: ca. 30 minuten Bereiden: ca. 10 minuten (en ca. 15 minuten uiachttijd) Prijsp.p.: ca. f 10,25 Bevat per eenpersoonsportie: 330 Calorie'en vet 19 g- eiwit 35 g- koolhydraten 3 g

Allerhande | 1993 | | pagina 96