WIJN Domaine Jullian een exclusieve wijn die past Speciaal voor de decembermaand selecteerde Albert Heijn van het huis W^N VAN DE MAAND chateauneuf au-pape Tussen Avignon en Orange, in her zuiden van het Rhone- dal, ligt Chateauneuf-du- Pape. Daar worden warme, winterse wijnen gemaakt. Een traditionele Chateauneuf is vrij zwaar, vol en kruidig. De modernere zijn iets frivoler. Tot de laatste soort hoort de wijn van deze maand. Hij is fonkelend, kersenrood van kieur en heeft een fruitige geur. De smaak is vol en een tikkeltje peperig. Dit is een ideale wijn om bij rood vlees en niet al te zware wildschotels te drinken. Bovendien smaakt hij goed in combinatie met pittige kaassoorten. Schenk een Chateauneuf net iets onder kamertemperatuur, op ca. 17 °C, dan komt z'n smaak het best tot z'n recht. Chateauneuf-du-Pape 1992, Domaine Jullian: f 15,95- Zolangde voonaad strekt. Nieuw kasteel van de paus Een van de pausen die in de veer- tiende eeuw in Avignon zetelde, liet het verwaarloosde kasteel in Chateauneuf ombouwen tot een pauselijk buitenverblijf. Vanaf die tijd was er een nieuw kasteel van de paus: 'Chateauneuf-du-Pape'. Chateauneuf zelf, het Pro- vencaalse plaatsje dat aan de voet ligt van wat ooit de vesting was, kreeg pas sinds de vorige eeuw de toevoeging 'du Pape'. Symfonie van dertien druivesoorten Voor een Chateauneuf-du-Pape mogen dertien verschillende drui vesoorten worden gebruikt. Meestal kiest de wijnmaker er vier of vijf. Zijn voorkeur bepaalt het uiteindelijke resultaat. Wijnvat van 4000 liter Pere Anselme, een van de han- delshuizen in Chateauneuf-du- Pape, heeft een wijnmuseum in het stadje ingericht. Daar is alles over de geschiedenis van de wijn en streek te zien. Indrukwekkend is het gigantische middeleeuwse wijnvat met een inhoud van 4000 liter. AllerHande 65

Allerhande | 1993 | | pagina 67