FEESTELIJKE "V mechten Invriestip De soep kan tot en met het pure- ren voorbereid worden en daarna ingevroren. Laat de soep in ca. 3 uur ontdooien. QUENELLES VAN GEROOKTE FOREL MET GRAPEFRUIT (voorgerecht, 4 personen) 2 blaadjes witte gelatine, 1 rode grapefruit, 1/2 potje rode imitatiekaviaar (a nettogewicht ca. 50 g, Royal Mail), 1/8 liter slagroom, tabasco, zout, 1 pakje gerookte forelfilet (100 g, koelvitrine, Van Wijnen), 1/2 kleine komkommer, 1 eetlepel olie, 1/2 eetlepel azijn, peper, 4 takjes dille, keukenmachine, plasticfolie, kleine meloenbolletjeslepel Voorbereiden: (Een dag van tevoren.) In kom met ruim koud water geladne ca. 5 minuten laten weken. Grape fruit dik schillen tot op vruchtvlees. Boven kom met scherp mesje partjes tussen vliesjes lossnijden, hierbij 2 eedepels sap opvangen. Par tjes afgedekt in koelkast zet- ten. In steelpan grapefruitsap verwarmen. Van vuur af goed uitgeknepen gelatine in sap oplossen. Kaviaar in zeef onder koud stromend water afspoelen en goed laten uitlek- ken. In kom slagroom, enkele druppels tabasco en snulje zout bijna stijfkioppen. Forel filet in keukenmachine pure- ren. Gelatinemengsel en forelfilet door slagroom spate- len en in schaal scheppen. Mousse afdekken met plastic folie en in ca. 3 uur in koelkast laten opstijven. Komkommer wassen, halveren en met thee- lepel zaadjes emit scheppen. Met meloenbolletjeslepel kleine bolletjes uit komkom mer steken. In schaaltje olie, azijn en peper door elkaar kloppen. Komkommerbolle- tjes erdoor scheppen. Afge dekt in koelkast zetten. Bereiden: Komkommerbolle- tjes in zeef laten uitiekken. Met eedepel kaviaar voorzich- tig door mousse scheppen. Mousse met behulp van twee natgemaakte eedepels in 8 quenelles verdelen en op vier borden leggen. Garneren met partjes grapefruit, komkom- merbolletjes en takjes dille. Serveren met driehoekjes geroosterd brood en boter. Voorbereiden: ca. 20 minuten (en ca. 3 uur wachttijd) Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,75 Bevat per eenpersoonsportie: 165 Calorieen vet 13g- eiwit 8 g- koolhydraten 5 g ROMIGE WATERKERSSOEP (voorgerecht, 4 personen) 2 sjalotjes, 1 Stengel bleekselderij, 1 stuk prei van ca. 15 cm, 11/2 eetlepel boter of margarine, 11/2 kippebouillontablet, 1 zakje verse peterselie (30 g), 1 zakje waterkers (75 g), 1 bakje kerstomaatjes (250 g), 1 bekertje creme fraiche (125 ml, op kamertemperatuur), zout, peper, keukenmachine Voorbereiden: (Een dag van tevoren.) Sjalotjes pellen en snipperen. Bleekselderij schoonmaken, wassen en in plakjes snijden. Prei schoon maken, in dunne ringetjes snijden en wassen. In (soep)pan boter smelten. Sjalot, bleekselderij en prei ca. 10 minuten zachtjes fruiten, af en toe omscheppen. 3/4 Liter water toevoegen en bouillontabletten erboven ver- kruimelen. Mengsel aan de kook brengen en afgedekt ca. 10 minuten zachtjes laten koken. Peterselie en 3/4 deel van waterkers van grove stelen plukken en aan soep toevoe gen. Ca. 5 minuten laten mee- koken. Soep in keukenmachine pureren en laten afkoelen. Afgedekt in koelkast zetten. In pan ruim water aan de kook brengen. Kerstomaatjes inkrui- sen, enkele seconden onder- dompelen in kokend water, afspoelen onder koud stro mend water en ontvellen. Tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. Bereiden: Vier soepborden voorverwarmen. In pan ruim water aan de kook brengen. Soep opnieuw al roerend zachtjes verwarmen. Crime fraiche erdoor kloppen. Soep op smaak brengen met zout en peper. Kerstomaatjes in zeef overgieten met kokend water en laten uidekken. Soep in borden scheppen. Kers tomaatjes erover verdelen. Garneren met rest van water kers. Voorbereiden: ca. 30 minuten Bereiden: ca. 5 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 160 Calorieen vet 15 g- eiwit 3 g- koolhydraten 4 g

Allerhande | 1993 | | pagina 59