J V O O R U GESELECTEERDE 1 caMI ivitte wiinen MACON D VlLLAG rm Chateau Saint-Andre 1992, Clairette du Languedoc Uit het oosten van de Languedoc komen trisse, witte wijnen. Deze Chateau Saint-Andre is gemaakt van de druive- soort clairette. De wijn is droog en heeft de rinse smaak van appels. Lekker bij voorgerechten met vis en koud vlees. Schenktemperatuur: 10 a 12 X. Sauvignon Blanc Bordeaux 1992 Dit is de wijn voor lief- hebbers van een geurig, aromatisch glas wijn. Wie goed ruikt en proeft, ontdekt allerlei soorten bloemen en fruit in deze frisse, lichtgele wijn. Heerlijk om zo te drinken en heel geschikt als begeleider van onder andere salades waarin fruit met vis, vlees of kaas wordt gecombi- neerd. Schenktemperatuur: 10 a 12 X. AH Macon Blanc Villages 1992 De Maconnais is een gebied in de Bourgogne. De witte wijn die er vandaan komt is soepel, sappig en fris-fruitig. Omdat hij ook een tikkeltje kruidig smaakt, past hij goed bij vis- en gevogeltegerechten met een wat pittige smaak. Schenktemperatuur: 11 a 13 X. Pouilly-Fume 1992, Les Chaumes Het plaatsje Pouilly ligt aan de Loire. Daar komt deze voile, ronde en fris-fruitige Pouilly-Fume vandaan. De wijn wordt gemaakt van de aromati- sche sauvignondruif, die ook wel blanc fume wordt genoemd. Pouilly- Fume vormt een verruk- kelijke combinatie met vis, asperges en salades met kip, kalkoen of gei- tekaas Schenktempera tuur: 11 a 13 X. Muscadet de Sevre et Maine sur Lie 1992 Niet ver van de monding van de Loire ligt het gebied waar de lichte, een tikkeltje zilte Musca det wordt gemaakt. Door z'n tamelijk neutrale en tintelfrisse smaak is deze wijn heel geschikt om bij schaal- en schelpdieren en visgerechten te schen- ken. Schenktemperatuur: 10 a 12 X. Luis Paez Amontillado Superior Sherry wordt vaak als aperitief gedronken, maar doet het ook heel goed bij sommige hoofdgerechten. Deze amberkleurige Amontillado heeft een voile, ronde smaak en het aroma van noten. Dat past bij gerechten waarin smaakmakers zoals saffraan en paprika worden verwerkt. Schenktemperatuur: 12 a 14 X. J

Allerhande | 1993 | | pagina 4