Perfecte Bordeauxwijnen voor uw kerstdiner Paling- en zalmfilet in een pakje Nieuw: feestelijke aardappelkroketten Proefhoe vers taart uit de diepvries kan smaken BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIjN Handig voor de feestdagen is het AH combipak Paling/ zalmfilet. Bij- voorbeeld voor op toast of ver- werkt in een voorgerecht. In een verpakking vindt u 50 g paling- filet en 50 g zalmfilet. AH Paling/zalmfilet, 100 g Aviko Pom'Croquettes met een verfijnde kaassmaak zijn aardap pelkroketten met Parmezaanse kaas uit de diepvries. Hiermee zet u op een eenvoudige en snelle ma- nier een smaakvol en feestelijk aardappelgerecht op tafel. Op de verpakking vindt u de bereidings- wijze voor friteuse, oven, koeke- pan en combi-magnetron. Aviko Pom'Croquettes, 450 g Conditorei Coppenrath Wiese bereikt mensen ver buiten de grenzen van het Duitse Mtinster- en Eems- land door het diepvriezen van hun verse taarten. De familie's Coppenrath en Wiese bakken al ruim 200 jaar fijn gebak. Verse slagroom is duidelijk te proe- ven in de bosvruchtentaart. Deze taart is opgebouwd uit een krokante harde Wener bodem; een luchtige biscuitlaag, verse vanille-slagroom, rijkelijk belegd met bosbessen, frambozen, bramen, rode bessen en een frisse gelei. Conditorei Coppenrath Wiese wijn heeft tevens het predikaat 'Cru Bourgeois' bemachtigd. Van 6 t/m 11 december kunt u op de wijnafdeling zes kwaliteitswijnen kopen - tegen aantrekkelij- ke prijzen - uit de Franse Bordeaux (zolang de voor- raad strekt). De klassieke wijnen uit de Bordeauxstreek passen goed bij menig kerstmenu. Rode Bordeaux wijnen zijn smaakvolle begeleiders van rood viees, lamsbout, eend en wild. De smaak is elegant, vol en krachtig. Alle Bordeauxwijnen van de aanbiedings- week zijn goed op dronk. Actueel maakt een tocht langs de zeven geselecteerde wijnen. Chateau des Grottes 1991 (f 9,95) In het Bordeauxdistrict Saint Emi- lion, ten oosten van de stad Bor deaux, hebben de inkopers deze prachtige wijn op de kop getikt. In Saint Emilion vallen de wijnen onder een andere dassificatie. Deze wijn heeft het predikaat 'Grand Cru' ruimschoots ver- diend. Chateau les Girotins 1992 15,95) De witte Bordeauxwijn is afkomstig uit Sauternes, dit is de bakermat van natuurlijke zoete wijnen met een juiste tegenpool aan rinsheid. Sauternes smaakt voor- treffelijk als dessertwijn bij zoete nagerechten. Een per fecte combinatie vormt een glas Sauternes met zacht rijp fruit zoals meloen, peer en aardbeien. Maar het gaat ook goed samen met pate van gevogeite en blauw geaderde kazen. BOSVRUCHTENTAART, 1200 G Chateau Patache d'Aux 1989 (J 15,95) Een wijn uit het meest noordelijke gedeelte van de Bordeauxstreek, de Medoc. Deze streek wordt ook wel het Mekka genoemd voorde Bordeauxliefhebbers. Op het etiket vindt u de termen: Appellation Controlee Medoc Cru Bourgeois. Naast de A.C. van de streek, mag deze wijn de traditionele dassificatie 'Cru Bour geois' dragen, dit betekent dat u iets goeds onder de kurk zult aantreffen. Chateau Lagrave 1990 9,95) Chateau Beaumont 1990 (J 12,95) Chateau Larose Trintaudon 1986 19,95) Deze drie wijnen komen van de Haut Medoc. Het ge deelte van de Medoc gelegen tussen Blanquefort en St. Seurin de Cadourne heeft recht op een eigen Appellation Haut Medoc Controlee. Alle drie de wij nen dragen ook het predikaat 'Cru Bourgeois'. Chateau Fourcas Hosten 1990 15,95) Een aantal gemeenten in de Haut Medoc heeft een eigen Appellation Controlee verworven. Een ervan is de gemeente Listrac, op het etiket vindt u de aandui- ding Appellation Controlee Listrac Medoc. Ook deze LE5G1E AH ACTUEEL

Allerhande | 1993 | | pagina 131