De manier om kleding en textiel waterafstotend te maken. Waarom zit er vis in de blikjes katte- voer rundvlees en kalkoen? Hoe weet ik of een fles wijn noggoed is? Kan zilveren bestek in de vaatwas machine? Bij het bewaren van groente gaan er inderdaad vitamines ver- loren. Dit proces kan echter wor- den vertraagd door het koel opslaan van de groente. Bij Albert Heijn worden de panklare groente snel gewassen, gesne- den en verpakt om daarna in de koelwagen naar de winkels te worden vervoerd. Eenmaal in de winkel worden ze direct op de groenteafdeling in de koelvitrine geplaatst. Dit gehele traject noe- men we de 'koelketen' en voor de kwaliteit van de gekoelde pro- dukten is het van belang dat deze koelketen niet of nauwelijks wordt onderbroken. Op de ver- pakking staat 'ten minste houd- baar tot', mits gekoeld bewaard (max. 7 'C). Wanneer u thuisge- komen de panklare groente direct in de koelkast legt tot u de groente wilt gebruiken, blijven de vitamines het best bewaard. Ik koop voor mijn poezen altijd blikjes AH Kattebrokjes in de smaak rundvlees en kalkoen. Nu lees ik op de ingredienten- declaraties dat de blikjes vis- en visbijprodukten bevatten. Ik begrijp dat niet. Je koopt rundvlees en kalkoen en dan blijkt er ook vis in te zitten. Hoe verklaart u dat? MEVR V. B. TE L Niet alleen in ons eigen merk, maar in veel andere merken wordt aan vleesprodukten voor de kat wat vis toegevoegd. Katten zijn echte fijnproevers en daardoor heel kieskeurig in wat ze eten. Uit proeven is gebleken dat de geur van vis heel aantrek- kelijk is voor katten. Wanneer ze de keuze hebben tussen gewoon vlees of vlees met een vleugje vis erdoor, dan blijken ze een duidelijke voorkeur te hebben voor het vlees dat een beetje naar vis ruikt. Vandaar dat er wat vis aan is toegevoegd. Achterin de kast zijn een fles rode AH Huiswijn en een fles AH Cotes du Roussillon blijven staan. Hoe kan ik nu zien ofik deze wijnen nog kan drinken? MEVR. H. TEM. Onze huiswijn blijft een tot twee jaar goed en de AH Cotes du Roussillon drie tot vijf jaar, afhan- kelijk van de wijze van bewaren; de beste methode is donker, koel en liggend. Op het wijn- schap in de winkel zijn stickers geplakt waarop bij elke wijn staat aangegeven hoe lang u hem kunt bewaren. Als op het etiket van de fles geen jaartal staat, is het uitgangspunt de dag van aan- koop. Voor alle overige wijnen geldt het jaar waarin de wijn is gebotteld; dit staat op het etiket. Onze huiswijn is in principe een wijn die direct kan worden gedronken. Aangezien er op de huiswijnen geen datum staat aan gegeven is het voor ons moeilijk te zeggen of de wijn die in uw kast is blijven staan nog goed is. U kunt de proef op de som nemen door de wijn te proeven. Sinds ik mijn zilveren bestek in de vaatwasmachine was, is het zwart uitgeslagen. Achterafzag ik pas dat op de verpakking van het afwasmiddel staat dat het wordt afgeraden om zilver in de vaatwasmachine te doen. Ik neem aan dat het afwasmiddel veranderd is, maar hoe kan ik nu het zilveren bestek het beste schoonmaken zonder een zwai-te aanslag te krijgen? MEVR v. TES. Voor het goed schoon krijgen van serviesgoed en bestek was het voorheen noodzakelijk fosfaten en chloor toe te voegen aan de vaat- wasmiddelen voor de vaatwasma chine. De fosfaten en het chloor zorgden voor het verwijderen van alle aanslag zonder gebruik van een afwasborstel. Uit milieu-over- wegingen zijn de fosfaten en het chloor eruit gehaaid en is er een nieuwe generatie vaatwasmidde- len ontstaan. Bij deze vaatwas- middelen laat thee-aanslag zich soms moeilijk verwijderen en kan zilver, afhankelijk van de hardheid van het water, verkleuring verto- nen. Om deze reden adviseren wij uw zilver gewoon met een afwasborstel te reinigen. rfgep tfi sn«f5* Haakf atfe UtfW en kleding nilcr?!8toteco ri »nnisM'>u HARMISOta <w (fesir 8 Dat we op elk moment van de dag en het jaar overvallen kunnen worden door een fikse bui, heeft de afgelopen 'zomer' aangetoond. Aan het weer kunnen we niets doen. Maar u kunt uzelf en uw gezin wel goed beschermen tegen zo'n onverwachte bui. Met Harmisol. Al jaren het produkt om kleding en textiel waterafstotend te maken. Harmisol vloeibaar voor in de wasmachine. Voor textiel dat natuur- lijke vezels bevat, zoals wol, katoen, linnen of Eerst goed de gebruiksaanwijzing lezen... zijde (of in oombinatie met andere synthetisohe vezels). Net als bij de gewone was kan dit heel makkelijk met Harmisol vloeibaar in de wasmachine behandeld worden. Voor een optimaal eindresultaat wel even goed de gebruiksaanwijzing lezen. Harmisol Zeepbakje schoon, wasmachine aan en textielspray. Harmisol toevoegen.... Voor 100% svnthetische weefsels o.m. polyester, viscose en nylon. Even sprayen en klaar! Voor meer informatie schrijf naar Intec B.V. Postbus 500, 3900 AM Veenendaai. AllerHande 117

Allerhande | 1993 | | pagina 119