EEN TIJDLOZE G R O E N T E Als u ook denkt dat minder vette kaas automatisch minder lekker is, hebben we een verrassing voor u: Westlite belegen 30+. Een laag vetgehalte maar wel een lekkere pittige smaak. In de winkel is Westlite te herkennen aan z'n opvallende rood- blauwe strepen! MINDER VET EN LEKKER PITTIG Er is meer dan zuurkoolstamppot Slank en licht verteerbaar zuurkool daan. Zuurkool is juist een heel veeizijdige groente. Geef zuurkool eens als groente bij bijvoorbeeld saucijsjes, gebak- ken speklapjes, gehaktballen of casselerrib. Stoof zuurkool dan met wijn en appeltjes of op z'n Hongaars met toma- tenpuree en zure room. In Oost-Europa voegt men vaak karwijzaad, paprikapoeder of dille aan zuurkool toe. Room maakt zuurkool wat milder van smaak. Zuurkool is ook lekker als salade. Meng er rozijnen, mandarijnpartjes, stukjes appel en ananas, stuk- jes paprika en/of noten door en maak er een romig sausje bij van bijvoorbeeld creme fraiche vermengd met wat (dragon)azijn. Zuurkool is ook een dankbaar ingredient in ovenschotels. Op de vol- gende bladzijden geeft Aller- Hande er twee verschillende recepten van. Westland Kaasspecialiteiten B.V. Telefoon: 06 - 022 80 81 (gratis). king van het melkzuur slap geworden. Vitamine C echter is juist zeer stabiel in een zure omgeving. Zuurkool bevat veel vitamine C. Zeg je zuurkool, dan zeg je stamppot. Zo is het jarenlang geweest, maar daarmee wordt zuurkool toch wel tekortge- minuten. Gekookte zuurkool is al gaar en hoeft alleen te worden verwarmd. AH heeft drie soorten gekookte zuur kool: AH Gekookte wijnzuur- kool in een zakje van 500 gram, AH Gekookte wijn- zuurkool met Rieslingwijn en AH Gekookte wijnzuurkool met gerookt spek, beide ver- pakt in een zakje van 250 gram. Hoe ver de geschiedenis van zuurkool ook teruggaat, het is nu echt een groente van deze tijd: licht verteerbaar en Calo- riearm. Zuurkool levert min der Calorieen dan witte kool: 12 Calorieen per 100 gram bij 24 Calorieen per 100 gram. De omzetting van koolhydra- ten (die wel energie leveren) in melkzuur (dat geen energie levert) is hier debet aan. De celwanden zijn door de inwer- AllerHande 89

Allerhande | 1993 | | pagina 89