Pates en terrines Onlangs verschenen KOKEN Wat is quiche Lorraine? OPDE VOOR JONGE K A Z E N 'MUZIKALE' CYCLAMEN TEST UW KOOKKENNIS Antwoordmogelijkheden Een hartige kaastaart met spek, eieren en room uit Lot- haringen, een streek in het noordoosten van Frankrijk. De taartbodem kan van brooddeeg zijn, maar ook van blader- of zandtaartdeeg. Zoet gebak, bestaande uit kersen en flensjesbeslag. Het wordt gebakken in een lage ovenschaal en lauwwarm gege- ten. Oorspronkelijk komt dit gebak uit de streek Limousin, ten noordoosten van Bor deaux. 0 Een luchtig ovengerecht van Gruyerekaas, stevige witte saus en eieren. Het wordt, direct uit de oven, heet opge- diend. Gruyere komt zowel uit Frankrijk als uit Zwitser- land en wordt gemaakt van koemelk. (Oplossing op bladzijde 122.) Titel: Koken op de groei Door: Lydia Rood Een uitgave van Het Nederlands Zuivelbureau Prijs: 8,95 ISBN: 90-6611-462-2 Drinkt de ldeine wel genoeg? Snoept mijn kind niet te veel? Hoe lang moet een babyhapje in de magnetron? Ouders stellen zich duizenden vragen als het gaat om de voeding en gezond- heid van hun eigen kind. Dit boekje is gemaakt, in samenwer- king met een consultatiebureau- team, voor ouders met kinderen tussen nul en zes jaar. Het staat boordevol goede voedingsadvie- zen, handige tips en originele receptjes. Verkrijgbaar bij de boekhandel. Een zachte kaas, jongbelegen bijvoorbeeld, schaaft u makkelijk in mooie plakken met een speciale kaasschaaf met een kort lemmet. Door de korte lemmet blijft de kaas niet aan de schaaf hangen. Bij AH kunt u momenteel kiezen uit twee soorten kaasschaven met een kort lemmet: den soort is verkrijgbaar op de huishoudelijke artikelenafdeling van uw AH-winkel. De prijs van deze kaasschaaf is 7,95. Tijdelijk (in de maand noVember) is er een wat luxueuzer uitgevoerd exemplaar verkrijgbaar op de kaasbedieningsafdeling (zie foto), zolang de voorraad strekt. Prijs van deze kaasschaaf is f 8,95. UIT DE MAGNETRON Beter, snellcr, lekkerder Toen kwekers een naam zochten voor prachtige, pastelkleurige cyclamen lieten ze zich inspireren door beroemde componisten. Zo heten de roze varianten van de cyclaam Joseph Haydn en Franz Schubert en de rode cyclaam Johan Sebastian Bach. Afstammelingen van deze cyclamen zijn verkrijgbaar bij AH. Cyclamen houden van licht en lucht, maar niet van warmte: zet een cyclaam niet voor een zonnig raam of boven de centrale ver- warming, want dan is de plant snel uitgebloeid. Geef cyclamen regelmatig water. Titel: Pates en terrines uit de magnetron Door: C. Lamberts en H. Matze Uitgeverij: Kosmos Prijs: f 16,90 ISBN: 90-215-19089 Zelf een terrine of patd maken... dat is leuk werk met een heerlijk resultaat. Er is een nadeel: het duurt al gauw twee uur vodr zo'n gerecht uit de oven komt. Met de magnetron- recepten in dit kookboekje is dat probleem de wereld uit. Want een ferrine of patd staat niet langer dan 20 minuten in de magnetron. Een boek met smakelijke, mooie en, voor het merendeel, snelle recepten. Ver krijgbaar bij de boekhandel. AllerHande 5

Allerhande | 1993 | | pagina 5