Proef onze Spaanse Japanner biscuits worden. Vanaf een maand of acht kunt u de koek zo uit de hand geven. Kleutervoeding Als een kindje vijftien maan- den oud is, mag het Liga kleu tervoeding Deze volkorenkoeken bevatten meer voedingsvezel dan de peuterkoeken en in vergelij- king met volkorenbiscuit bevat Liga kleutervoeding iets minder suiker. Aan alle boven- genoemde soorten Liga koe- ken is extra ijzer en kalk toe- gevoegd, omdat kleine kinde- ren extra behoefte hebben aan deze mineralen en vitamines. Kleine kinderkoekjes Als een kindje ongeveer een jaar oud is, krijgt het vaker de behoefte om iets tussendoor te knabbelen. Vanaf tien maanden oud kunt u Liga Ollies geven. Dit zijn koekjes in de vorm van olifantjes. Ze zijn minder zoet dan bijvoorbeeld gewone biscuitjes en bevatten minder zout dan bijvoorbeeld soepstengels. Bovendien is er extra kalk en ijzer aan toegevoegd. Ollies lossen makkelijk op in de mond, zodat ze veilig zijn voor jonge kinderen. Bambix Berekoekjes (ook voor kinderen vanaf e6n jaar oud) bevatten, net als Liga Ollies, minder suiker en lossen makkelijk op in de mond. Dieren en Letters van Bambix zijn voor peuters vanaf vijftien maanden oud. De samenstelling is bijna gelijk aan die van de Berekoekjes, maar de wat oudere peutertjes zullen de verschillende 'dieren' en 'letters' wat 'spannender' vinden. Voor kinderen vanaf twee jaar zijn er Liga Dierenvriendjes (kleine biscuitjes in de vorm van verschillende dieren). Ook deze, wat hardere en kleinere koekjes, bevatten minder suiker dan gewone biscuitjes, maar wel extra ijzer en kalk. De Ligakoeken en de kinderkoekjes van Liga en Bambix zijn allemaal vrij van conserveermiddelen en ldeurstoffen. Tussendoortjes voor grotere kinderen Grotere kinderen (en natuurlijk ook volwassenen) kunnen kiezen uit een groot aantal gevulde biscuits en koeken voor tussendoor. Garibaldi biscuits (AH) in twee smaken: tarwebiscuit gevuld met krenten en volkorenbiscuit gevuld met rozijnen en kaneel. Sultana biscuits (Verkade) zijn gevulde tarwebiscuits met verschillende samenstellingen. Evergi-eeit (Liga) zijn dubbele volkorenbiscuits met drie soorten vulling. Switch (Liga) is er in zeven verschillende smaken. Ostlers zijn zachte ronde koeken met drie verschillende vullingen. Right (Peijnenburg) lijkt op een candybar, maar is een gevulde reep ontbijtkoek verkrijgbaar in drie smaken. Veel voedingsvezels leveren onder andere Evergreen, Ostlers abrikozen-kokos, Right noten/vruchten en appel/rozijnen en Switch muesli-honing. AllerHande 57

Allerhande | 1993 | | pagina 57