Er zijn tegenwoordig genoeg 'tussendoortjes' voor kinderen die lekker zijn en voldoende voedingsstoffen bevatten. Albert Heijn heeft er een grote keuze in. AllerHande vertelt erover... Peutervoeding Wie vaker iets tussendoor eet, heeft sneller de neiging te kie- zen voor snoep of een snack. Vooral kinderen zullen, als ze de keus krijgen, iets te snoe- pen kiezen. Een gevolg hier- van kan zijn dat het dagelijkse voedingspatroon te veel vet en te veel suiker bevat. Gelukkig zijn er ook voldoende tussen doortjes die lekker van smaak zijn en tevens goede voedings stoffen bevatten. Speciaal voor de allerkleinsten heeft AH een ruim assortiment koekjes en koeken dat u kunt vinden op de baby-artikelenafdeling van uw AH-winkel. Babyvoeding Vanaf vier maanden oud mag een baby naast borst- of zuige- lingenvoeding wat extra bij- voeding gaan gebruiken. Op deze leeftijd kan een kindje nog geen gluten verteren. Gluten is een eiwitbestanddeel dat in veel graansoorten voor- komt. Het zit in bijvoorbeeld tarwe en daarvan worden de meeste soorten brood, crac kers, koekjes en dergelijke gemaakt. Liga babyvoeding koeken bevatten geen gluten en zijn daarom geschikt voor baby's vanaf vier maanden oud. Ook overgevoeligheid of allergie voor koemelkeiwit, kippeei-eiwit en lactose (melk- suiker) komt nogal eens voor bij baby's. De babykoeken bevatten ook deze stoffen niet. Verder is er geen zout toegevoegd. U kunt deze koe ken makkelijk door de zuige- lingenvoeding mengen, maar ook door vruchtesap of gezeefde groenten. Als ze zes maanden oud zijn, kunnen de meeste baby's glu ten verdragen. Liga peutervoe ding koeken bevatten dus wel gluten, koemelkeiwit, kippei- eiwit en lactose. Liga peuter voeding koeken kunnen gemakkelijk door het fruit- of groentehapje verkruimeld AllerHande 55

Allerhande | 1993 | | pagina 55