De wok, voor 'snel' vlees Nieuwtjes, tips en wetenswaardigheden, voor verzameld door de redactie van AllerHande. AllerEerst Wilt u uw gasten verrassen met een kaasplankje? Als extra nagerecht met bijvoorbeeld een glaasje rode port? Of zet u 's avonds bij het openen van een fles wijn een plateau met kaasjes op tafel? Welke gele- genheid u ook kiest, de regels voor zo'n kaasverrassing zijn altijd hetzelfde: kies drie of vier kaassoorten; reken ca. 50 gram kaas per soort per persoon; zorg ervoor dat er duidelijke verschillen tussen de kaassoor ten zijn, in smaak (mild en pitdg) en consistentie (hard en zacht). De mogelijkheden voor zo'n kaasplateau zijn eindeloos, hier volgt een voorbeeld in de juiste 'eetvolgorde': 1. Kernhem, mild met toch een uitgesproken smaak; 2. Boursin, smeerbaar en krui- dig (lekker met toastjes erbij); 3. Gorgonzola, pittig en romig; 4. overjarige Goudse, harde kaas met een krachtige smaak. Vergeten 'snel' vlees, bijvoorbeeld bief lapjes of voeg de reepjes vlees toe. Onder voortdurend varkensschnitzels, uit de diepvries te halen? Dat omscheppen bakt u het vlees in een paar minuten hoeft geen probleem te zijn, want de wok (of een mooi bruin en gaar. Tegelijk 'roerbakf u een lekker ruime koekepan) en een scherp vleesmes bieden smaakje mee, bijvoorbeeld met een uitgeperst mogelijkheden. Snijd het bevroren vlees in dunne teentje knoflook, cajunkruiden, kerriepoeder of reepjes. Verhit in de wok een klein scheutje olie en shoarmakruiden. 4 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 4