ananas Spaanse ananassalade met olijven ananas Met verse ananas kunt u veel kanten uit. Behalve lekker ora zo te eten, is ananas een echte smaakmaker in en bij diverse gerechten. Ananas in een jasje Wentel 4 schijven ananas door 2 eetlepels bloem, dan door 1 losgeklopt ei en daarna door 1 zakje amandelschaafsel (45 g, Baukje). Smelt 2 eetlepels boter of margarine in een koe- kepan. Bak hierin de schijven in ca. 3 minuten aan weerszij- den goudbruin. Bestrooid met poedersuiker kunt u er een bolletje roomijs bij serveren. De krokant gebakken ananas is ook heerlijk als garnering bij gebakken vis. Ananas met rauwe ham Snijd 4 schijven ananas in vie- ren. Wentel ze door een mengsel van 3 eetlepels fijnge- hakte peterselie en 3 eetlepels fijngeknipte bieslook. Verpak elk stukje in 1 plakje rauwe ham. Bak ze onder een hete grill in ca. 1 a 2 minuten goudbruin. Dessertbowl met ananas en zoete witte wijn Besprenkel 1 in stukjes gesne- den ananas met 4 eetlepels amandellikeur (slijter). Laat het mengsel ca. 30 minuten staan. Schenk er 3 dl zoete witte wijn op (bijvoorbeeld Bordeaux Blanc, Monbazil- lac). Zet de dessertbowl ca. 2 uur in de koelkast. Schep er vlak voor het serveren 2 kiwi's in halve plakjes door. Verdeel de bowl over coupes en gar- neer met blaadjes verse munt. Spaanse ananassalade met olijven Snijd een ]h geschilde ananas in flinterdunne plakken en vang hierbij 3 eetlepels sap op. Pel 1 ui en snijd hem in flin terdunne ringen. Rangschik de plakken ananas in een sla- schaal en leg er de uiringen op. Hak een rode Spaanse peper heel fijn. Roer in een schaaltje een sausje van gehak- te peper, ananassap, 1 eetlepel citroensap, 2 eetlepels olijfolie, 1 eetlepel gembersiroop, zout en versgemalen peper en schenk dit over de salade. Strooi er fijngesneden stukjes zwarte olijf en fijngeknipte bieslook over. Verse ananas met slagroom Snijd 1 ananas van boven naar beneden door de kroon heen in 4 smalle parten. Snijd he: vruchtvlees los van de schil en snijd het in stukjes. Schuif de stukjes om en om naar een kant van de schil. Spuit in de open stukjes toefjes slagroom (spuitbus). Bestrooien met nougatine (Baukje). Ananas canapes met Roquefort Laat in een steelpannetje (geen aluminium) met een bodempje water 50 g fijnge sneden ananas ca. 3 minuten zachtjes koken. In zeef goed laten uitlekken. Roer in een kommetje 100 g Roquefort smeuig met 3 eetlepels creme fraiche en de uitgelekte ana- nasstukjes. Ontkorst 4 sneetjes wit of bruin casinobrood en rooster het in een broodroos- ter lichtbruin. Besmeer het brood dik met het blauwe kaasmengsel. Snijd de sneetjes in vieren. Garneer elke canape met een blokje ananas en een toefje peterselie. Ananascanapes met Roquefort 32 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 32