"AH-slager is ook maaltijdadviseur" Vakkundig advies thuis: het AH Vleesvariatieboek BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT H E IJ N M E N S E N SCHERMEN AFDELINGSMANAGER SLAGERIj ROBERT STIKVOORT In elke AH-winkel regelt de 'afdelingsmanager slagerij' de dagelijkse gang van zaken rondom het vlees. In de AH-winkel in het Amersfoortse winkel- centrum Emiclaer is dat Robert Stikvoort. Voordat de klanten om 9.00 uur de winkel binnenlopen, hebben de medewerkers van de slagerij-afde- iing er al twee uur werken opzitten. Robert Stikvoort loopt daama's mor- gens als eerste 'klant' langs de vitrines. Hij let daarbij scherp op de hygiene en of het vlees er overzichtelijk en aan- trekkelijk bij ligt. Vervolgens gaat hij naar de werkruimte waar dagelijks vers vlees wordt afgeleverd. Hier vindt de tweede kwaliteitscontrole plaats, de eerste is al uitgevoerd door de cen- trale AH-slagerij. In de werkruimte wordt het vlees verder verwerkt, van het vullen en opbinden van een rol- lade tot het opmaken van vleesscho- tels op bestelling voor fondue, gour met of barbecue. Beslissen voor de toonbank De wensen van de klanten zijn sterk aan het veranderen. Een paar jaar ge- leden werd van gehakt alleen gehakt- ballen gemaakt. Nu wordt van 45% van alle verkochte gehakt iets anders klaargemaakt. Ook Robert Stikvoort merkt dat de vraag van zijn klanten verandert: "Klanten komen steeds m minder met een boodschappenlijstje naar de winkel. Voor de vleestoon- bank valt vaak de beslissing. Doorbe ll weeks kiezen velen voor makkelijk of vlug-klaar. In de winkel willen ze op ideeen gebracht worden. Wij kunnen ze hiermee van dienst zijn. Als de klant Zelfs dan kunt u bij de AH-slager terecht, want zijn assortment vege- tarische produkten is enonn: cham- pignonschnitzel, cheeseburger, ham burger, schnitzel, cordon bleu, mix, balletjes, maisburger, groenteschnit- zel, schnitzel bioemkooi en schnitzel sperziebonen. Wilt u thuis vakkundig advies over de bereiding van alle mogelijke soorten vlees? Bij de AH-slager kunt u het Vlees variatieboek kopeii, datboordevol staat met lekkere recepten en uitgebreide in- formatie over vlees van Albert Heijn. Elk hoofdstuk start met een aantai ba- siskooktechnieken die stap-voor-stap worden uitgelegd. De prijs van het boek met harde kaft en veel foto's is f 19,95 (zolang de voorraad strekt). Ook leak om cadeau te geven. bijvoorbeeld nog niet weet wat hij wil eten, maar wel aangeeft op zoek te zijn naar iets makkelijks en snel? 'Aha,' zeggen wij dan, 'de hamburger is in de aanbieding. Of wilt u liever een variatie op de hamburger, zoals de Hawai-, American- of Cheeseburger?' We vertellen wat erin zit en hoe het vlees thuis het best bereid kan wor den. Als de klant iets nieuws wil uit- proberen, dan wil hij ook graag weten wat hij erbij kan eten. Bijvoorbeeld peultjes met gebakken krieltjes." Uitgebreid assortment Niet alleen de persoonlijke service nodigt uit om een AH-slager te bezoe- ken. Het vlees moet kwaliteit waarborgen en het assortment moet voldoende keuze bie- den. Robert Stikvoort krijgt meer en meer kwaiiteitsbewuste klan ten in zijn winkel. Van sommige soorten vlees heeft de AH-slager naast het gewone vlees nog een bijzondere variant. Robert Stikvoort: "Voor de extra kwaiiteitsbe wuste klanten bieden wij op rundvleesgebied het Greenfields aan. Bij onze klanten is dat al bijna een begrip gewor- den. Toch nog even de kwalitatieve aspecten op een rijtje? Het assortiment Greenfields gaat van rosbief tot sukadelap, van biefstuk tot ossehaas. Het vlees is afkomstig van koeien die grazen op de uitgestrekte groene weiden in Noord-Ierland. Het vlees is mais, sappig en bijzonder smaakvol. Wat Greenfields is voor mndvlees, is Farmers Best voor varkensvlees. Deze extra kwaliteit varkensvlees heeft een gering vocht- verlies en slinkt minder in de pan. Persoonlijk ben ik een groot fan van Brits lamsvlees, ook weer kwalitatief hoogstaand vlees. Dit enthousiasme geef ik door aan mijn klanten. Ik vertel ze hoe ze het kunnen bereiden en welke saus er perfect bij smaakt." Niet voor iedereen is elke dag een stukje vlees even vanzelfsprekend. Sommige klanten eten bijvoorbeeld regelmatig vegetarische vleesvervan- gers, gemaakt van soja en gedroogde groenten. Het aroma daarvan valt bij menigeen in de smaak. Scharrelvar- kensvlees en vlees afkomstig van groepskalveren voorzien in de vraag naar diervriendelijker geproduceerd vlees. Slager wordt maaltijdadviseur Robert Stikvoort raakt niet uitgepraat over zijn werk en zijn afdeling: "Sla- gers verdwijnen en de maaltijdad- viseurs zijn in opkomst. Het slagers- vakmanschap wordt een onderdeel van ons werk. De'nieuwe'AH-slagers helpen u niet alleen bij de keuze van het vlees, maar kunnen u ook helpen met tips, bereidingsadviezen en menusuggesties. Wie kan ik helpen?" AH ACTUEEL DAGJE ZONDER VLEES? Robert Stikvoort: "De slager wordt steeds meer een maaltijdadviseur.

Allerhande | 1993 | | pagina 140