Glasbak niet in gevaar door buitenlands glas Overgevoeligheid voor broodbestanddelen p fa^y- num. u Pizza's uit de steenoven Saus voor fijnproevers Nieuw op de delicatessenafdeling: wildzwijnpdte en reebokpdte BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN W ,EIS wasbukjb GWBM4E D e nieuwe AH Pizza ristor- ante frutti di mare (Italiaans voor: zeevruchten) en quat- tro stagioni (Italiaans voor: vier jaargetijden) zijn hand- gemaakt volgens origineel Italiaans recept. De bodem is dun deeg met een opstaande knapperige rand. De frutti di mare is belegd met vissaus, kaas, tonijn, garnalen, mos- selen, gepaneerde inktvisrin- gen en kruidenboter. Op de bodem van de quattro sta- gioni ligt tomatensaus en kaas en de pizza wordt daar- na in vier segmenten ver- deeld. Een segment wordt belegd met champignons, de volgende met ham, een met kip en een met paprika. Na het beleggen worden de piz za's voorgebakken in de steenoven, zo proeft u de echte smaak van de origine- le Italiaanse pizza. Thuis hoeft u ze alleen nog maar af te bakken in de oven, de be- reiding staat op de verpak- king. AH Pizza ristorante frutti N ieuw van Gouda's Glorie is culi-naise, een fijne mayo- naise bereid met bio-cultuur (aangezuurde magere melk). Hierdoor smaakt het zuiver, mild en romig. Natuurlijk kunt u deze saus gebruiken voor op de patates frites, hamburger en salades. Maar in een handomdraai maakt u met culi-naise ook de lekker- ste sausjes voor bij vlees, vis, snacks of fondue. Gouda's Glorie Het wildseizoen gaat op de delicatessenafdeling van start met de introductie van twee soorten wildpates: AH Wild zwijnpdte en Reebokpdte. De wildzwijnpate wordt op smaak gebracht met een scheutje armagnac en de ree- bokpate met een scheutje cognac. Met wildpate maakt u de mooiste voorgerechten, bijvoorbeeld van een dun plakje pate op een bedje van sla of een plakje met een saus op basis van veenbessen. En met een stukje wildpate op een toastje serveert u een ex- clusief borrelhapje. Het best kunt u debates afgedekt met plasticfolie ca. 2 uur voor ge- bruik op kamertemperatuur laten komen. Zo komt de smaak het best tot zijn recht. AH WildzwijnpM of Reebokpate mm* IS T W AS&A&e? De laatste tijd zijn er in de kranten nogal wat berich- ten verschenen over buiten- landse glasscherven die goed- koop aan de Nederlandse glas- recydingbedrijven worden aan- geboden. Hierdoor zou de po- sitie van de Nederlandse glas bak worden bedreigd. U hoeft echter niet bang te zijn dat u uw glas voor niets in de glasbak gooit. De aangeboden partijen buitenlands glas worden name- lijk niet geaccepteerd door de Nederlandse glasbranche. De inzameling en herbewerking van glasverpakkingen is in Ne- derland zeer goed georgani- seerd en alle betrokkenen zetten zich in om datzo te houden. Dat is ook een van de redenen dat er in toenemende mate wordt overgegaan op kleurscheiding. Want door wit, groen en bruin glas apart in te zamelen, kan het glas nog beter voor nieuwe glasverpakkingen worden ge- bruikt. Een optimale inzet van het glas uit onze glasbak is en blijft dan ook gegarandeerd. AH ACTUEEL DI MARE, 420 G Q|- QUATTRO STAGIONI, 450 G CULI-NAISE, 500 ML Er zijn mensen die vanwege voedselovergevoeligheid voor bijvoorbeeld tarwe, glu ten, gist of koemelk het 'ge- wone' brood niet kunnen eten. Voor deze mensen heeft het Landelijk Informatiecentrum Voedselovergevoeligheid (LIVO) een brochure gemaakt. Het belangrijkste onderdeei van deze brochure is een tien- tal verschillende broodrecep- ten en een uitgebreide hand- leiding voor het bereiden van aangepast brood voor patien- ten met een overgevoeligheid voor een aantal voedingsmid- delen of voedingsbestandde- len die ook in brood kunnen voorkomen. De brochure kost 3,- (exclusief verzendkosten) en is te bestellen bij het LIVO, postbus 84185, 2508 AD Den Over^vodighdd \xxvbroodbestonddelen Haag, onder vermelding van bestelnummer 71 Vragen over voedseloverge voeligheid kunnen schriftelijk worden gesteld of via de LIVO- informatielijn, bereikbaar van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur op telefoon- nummer 070-3510890.

Allerhande | 1993 | | pagina 136