Kip scoort hoog bij consument Receptenboekje van Milieudefensie voor 'aardige' aardappels Eenpersoons banketstaafjes Met AH Kipgehakt kunt u veel kanten uit Nieuwe dadeloogst BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Van Welzen banketjes doen u misschien denken aan ban- ketstaven en -letters, maar gelukkig .zijn banketjes het hele jaar verkrijgbaar. De staafjes van krokant room- boterbladerdeeg worden ge- vuld met speciale amandel- spijs. Door de lucht- en licht- dichte verpakking blijven de banketjes heerlijk knapperig. Van Welzen banketjes, 5 stuks, 150 G Met AH Kipgelmkt kunt u veel kanten uit. Wat dacht u van een platte schijf van kipge hakt als onderdeel van de warme maaltijd, kipgehaktballetjes als borrelhapje, rul ge- bakken gekruid kipgehakt met rijst of papri ka gevuld met kipgehakt en groenten? Met het gehakt kunt u alle kanten op, van snel en makkelijk tot feestelijk en exclusief. AH Kipgehakt bediening of VOORVERPAKT, 250 G denjroomkaas of geitekaas. Zo maakt u snel en makke lijk een bijzonder borrel hapje. Na het openen van de verpakking kunt u de dadels het best bewaren in een luchtdicht afgesloten bakje op kamertemperatuur. Zo voorkomt u uitdrogen. Degiet Nour DADELS, 227 G SXD Op de groente- en fruitaf- deling zijn vanaf nu vers ge- oogste dadels verkrijgbaar. Albert Heijn verkoopt de mooi gevormde dadels. in kuipjes (varieteit Zahdi) in de grotere AH-winkels, de varie teit Degiet Nour, een wat zachtere soort, is verkrijgbaar in doosjes. De zoet en zacht aromatische vrucht combi- neert goed met een vulling van bijvoorbeeld verse (krui- Milieudefensie heeft een boekje uitgebracht met daarin recepten die de voor het milieu minder belastende aardappel als basisingredient hebben. De titel van het boek je is 'Aardige aardappel in de puree'. De recepten varieren van een smeuTge Cratin Dauphinois uit de Franse keu- ken tot een pittige Spaanse tortilla en zijn makkelijk te be- reiden. Aan het boekje werkten twee 'culinaire bekenden' mee, namelijk culinair journa- listjohannesvanDamen chef- kok John Halvemaan. 'Aardige aardappel in de puree' kunt u bestellen door 3,- over te maken op gironummer 5519147 van Vereniging Mi lieudefensie, onder vermei- ding van 'aardappelboekje', bestelnummer 108. Hvheu Uit een onderzoek van de Landbouwuniversiteit in Wageningen naar de waarde- ring van zeven soorten vlees en vis, scoort kip het hoogst. 'Om- dat kip bij veel gerechten past', is een van de condusies. De criteria, waarop de consu ment beoordeeide, waren in volgorde van belangrijkheid: smaak, geur en reuk, gebruiks- gemak, gezond/speciaal en natuurlijkheid van produktie. Op een waarderingsschaal van 1 t/m 5 was de puntendeling als volgt: 1. Kip (4.1) 2. Rundvlees (4.0) 3. Vis (3.8) 4. Gehakt (3.7) 5. Kalfsvlees (3.6) 6. Varkensvlees (3.5) 7. Lamsvlees (3.2) ZAHDl DADELS, 200 G AH ACTUEEL

Allerhande | 1993 | | pagina 135