I V R A A G EN ANTWOORD u n HH Wat is het verschil tussen Jozo- en Nezozout? Hoe verhoudt bladgelatine zich tot p o edergela tin e? Wat is maltitol Waarom zijn de plastic bood- schappentassen niet gratis? Verwijdert snel en effectief kalkaanslag Neemt vuil en vet snel op Geeft een schitterende glans Voor het hele huls Ruikt lekker fris Bekend en vertrouwd merk Laat geen strepen achter >h In de winkel zie ik zowel Jozo- als Nezozout staan. Wat is het verschil en welke soort kan ik het beste gebruiken? MEVR V.d. B. TES. Aan Jozozout is jodium toege- voegd. Omdat jodium in principe een onmisbare voedingsstof is, die in slechts weinig produkten van nature voorkomt, wordt het aan keukenzout toegevoegd. Er zijn echter mensen die geen jodium mogen hebben in verband met bepaalde aandoeningen. Voor deze mensen is er ongejo- deerd zout dat onder de naam Nezozout wordt verkocht. Naast Nezo- en Jozozout is er ook zee- zout. Dit zout bevat van nature al jodium. Mensen die aan de kust wonen, nemen door de zilte zee- luchtal wat jodium op. katjesdrop (zoet) en Suikervrije knoopjesdrop (zout) zag ik maltitol staan. Kunt u me ook Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. Wat is het verschil in gebruik tussen blad- en poedergelatine Ik vraag dit omdat in een recept poedergelatine werd genoemd, terwijl ik alleen maar bladgelatine in huis had. Omgekeerd komt ook wel eens voor. MEVR. M. TEK. Een zakje poedergelatine van 13 gram van het merk Imperial komt overeen met drie blaadjes gelatine. Van Baukje is een zakje poedergelatine van 11 gram gelijk aan zes blaadjes gelatine. In de ingredientenvermelding van de zakjes AH Suikervrije i wat cut is: MEVR. M. TE P. Maltitol is een suikervervanger die gemaakt wordt uit maltose moutsuiker). Voor mensen die hun suikergebruik willen beperken zijn deze suikervrije dropjes een uitstekend alternatief. Een bijko- mend voordeel is dat suiker- vervangers minder schadelijk zijn voor het gebit. Het heeft me verbaasd dat u 35 cent rekent voor een plastic AH- tas. Waarom zijn deze tassen niet gratis? MEVR. C. TEE. De allesreiniger die 6n ontvet IV enontkalkt 120 AllerHande

Allerhande | 1993 | | pagina 120