"De reformafdeling is een soort proeftuin" BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN MENSEN Bij Albert Heijn is de reformafdeling een soort proeftuin. Hier worden veel nieuwe produkten neergezet, die later kunnen uitgroeien tot een produkt voor een grote groep mensen. Bijna iedere AH-winkel heeft een dieet- en/of reformschap. Onder dieetprodukten worden artikelen verstaan die mensen op medische indicatie gebruiken, zoals glutenvrij broodmix. Reformprodukten kiezen de mensen zelf, er ligt geen dieet aan ten grondslag. De groep produkten is heel divers en varieert van afslank- middelen en EKO-produkten tot voe- dingssupplementen. Arjen Mulder is de assortimentsmanager van deze op- vallende produktgroep binnen het AH assortiment. "Eigenlijk is de afdeling 'een winkel in een winkel'," zegt Arjen Mulder. "Het zijn belangrijke artikelen voor Albert Heijn, die aan haar klanten service wil bieden waar dat maar mogelijk is." In Nederland volgen zo'n 400.000 mensen een dieet op medische indica- tie. Arjen Mulder: "Bij de dieetproduk ten onderscheiden wij drie grote groe- pen: suikervrij, natriumarm en gluten vrij. Bij de AH Servicelijn (telefoon- nummer 06-0305) kan een produkten- lijst worden aangevraagd, waarop per dieetgroep het AH assortiment is ver- meld. Een handig overzicht, dat veel wordt verstuurd naar mensen die net gestart zijn met een dieet. Door de vooruitgang in de medische weten- schap is het dieet voor de suikerpa- tienten en de mensen die een na triumarm dieet moeten volgen vereen- voudigd. Ze hoeven zich niet meer aan strenge iijsten te houden, met 'dit-mag-ik-wel-en-dit-niet'. Binnen bepaalde grenzen zijn ze vrij omte kiezen. Voordecoeliakiepatient (glutenvrij-dieet, gluten zijn eiwitten en komen voor in haver, rogge, tarwe en gerst) ligt dat helaas anders, zi j moe ten zich absoluut onthouden van glu ten. Hun dagelijks brood bestaat uit glutenvrij brood, dat zij bijvoorbeeld zelf kunnen maken met de pakken glutenvrije brood- mix." Arjen Mulder: "Bij Albert Heijn is de reformafdeling een soort proef tuin. Hier worden veel nieuwe pro dukten neergezet, die later kunnen uitgroeien tot een produkt voor een grote groep men- sen. Produkten als zilvervliesrijst en volkoren macaro ni stonden een aantal jaren gele- den nog op het reformschap. Een kleine groep men- nkel in een winkel" sen kocht het. Nu staat het bij de andere pakken rijst en macaroni in de winkel, want steeds meer mensen hebben de smaak en de voedingswaar- de weten te waarderenZo gaat dat vaak met reformprodukten. Op dit moment komen de biologisch geteelde produk ten in de belangstelling." Veel vragen over dieet- en reform produkten komen binnen bij de AH Servicelijn. De ingewikkelde vragen komen op het bureau van Arjen Mul der terecht, die in overleg met de AH Dietiste en/of leverancier de vragen beantwoordt. Door de consumenten- vragen blijft Arjen Mulder op de hoogte van wat de klant bezighoudt. "Via de AH Servicelijn hebben we veel vragen gekregen over het gebruik van aanvullende voedingsmiddelen, ook wel voedingssupplementen ge- noemd. Naar aanleiding van deze vragen is de folder 'Aanvullende voeding' (een uitgave van Zonnatura) ontstaan." Regelmatig gestelde vragen aan het AH Vaste Klanten Fonds Dieetprodukten In de folder 'Aanvullende voeding' komen diverse ongemakken ter sprake, zoals afslanken, verminderde weer- stand en vermoeidheid. In de folder krijgt u adviezen, onder andere welke produkten u zouden kunnen helpen. De folder kunt u aanvragen bij Zonna- tura, antwoordnummer 9, 3860 XA Putten (geen postzegel nodig). Of be! gratis 06-0995522. U krijgt de folder zo spoedig mogelijk toegestuurd. "Eigenlijk is de dieet- en refonmfdeiing een Heeft u vragen? Wekelijks komen er bij de AH Servicelijn vragen over het AH Vaste Klanten Fonds binnen. Enkele regelmatig ge stelde vragen hebben wij hier voor u beantwoord. "Wat gebeurt er met de rente- en divi- dendopbrengsten van het fonds?" Antwoord: Rente- en koersverande- ringen van het aandeel Ahold worden iedere dag (als de Amsterdamse Effec- tenbeurs open is) verwerkt in de koers van de units. Het dividend wordt jaar- lijks verwerkt in de koers van de units. Rente en dividend worden niet jaar- lijks uitgekeerd aan de deelgerechtig- den (unithouders), maar worden als het ware toegevoegd aan het totale vermogen van het fonds. U krijgt dus geen aparte bijschrijving van rente en dividend. Voor uw administratie krijgt u een keer per jaar een overzicht van uw belegging. "Welke koers wordt berekend wanneer je een unitzegel instuurt?" Antwoord: De unitkoers welke wordt berekend is de koers die geldt voor de dag van binnenkomst van het aanmeldings- of vervoigstortingsfor- mulier bij het AH Vaste Klanten Fonds. "Wat moet Ik doen bij een wijziging van adres of bankrekeningnummer Antwoord: Na aanmelding bij het Fonds ontvangt u een wijzigings- formulier. Wanneer er een wijziging plaatsvindt in uw adres, bank- of gironummer, kunt u dit hierop ver- melden en opsturen naar het AH Vaste Klanten Fonds. AH ACTUEEL

Allerhande | 1993 | | pagina 168