mm k Week van het brood Exotisch koken met kruiden Nederlander drinkt halve liter koffie per dag Rijstwafels met verrassende smaken Vloeibaar frituurvet Nieuw: snelle kalkreiniger BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Met Viakal kalkreiniger ver- wijdertusnelen doeltreffend kalkaanslag. Viakal is ge- schikt voor allerlei huishou- delijke oppervlakken, zoals muurtegels, wastafels, toilet, douche (kop), bad, goot- steen, fornuis en glazen op pervlakken. Op de flacon staat de gebruiksaanwijzing. D iamant vloeibaar frituurvet is handig verpakt in een flacon met schenkdop en stevige handgreep. Door de brede opening van de dop schenkt het niet alleen mak- kelijk, maar kunt u ook een- maal gebruikt frituurvet makkelijk weer terugschen- ken in de flacon. Tevens heeft de flacon een veilige hersluitbare dop. Vloeibaar frituurvet bakt de te frituren produkten droog krokant, net zoals u gewend bent van het pak Diamant vet. Diamant vloeibaar FRITUURVET, 2 LITER Teleac begint op zondag 24 oktober's avonds met het uit- zenden van een nieuwe reeks programma's onder de titel 'Exotisch koken met kruiden'. Het zijn immers de kruiden die zorgen voor die specifieke smaak van exotische gerechten. Op- merkelijk is dat bijna al deze kruiden en specerijen in de Neder- landse supermarkt verkrijgbaar zijn. U ziet hoe de 'exotische keu- ken' kruiden en specerijen verwerkt. U neemt een kijkje in de keukens van diverse landen, zoals Marokko, China, de Antillen en Vietnam. U krijgt informatie over kruidentuinen, over de groei, de oogst en het bewaren van kruiden. 'Exotisch koken met krui den' bestaat uit een reeks van acht televisieprogramma's en een schitterend uitgevoerd kruidenkookboek, geschreven door Anneke Ammerlaan (J 39,90 ISBN 9065333282). Tijdens de landelijke 'week van het brood' van 4 tot en met 10 oktober is het thema 'lekker ontbijten'. Met de introductie van AH Bere- broodjes (pak, 4 stuks) haakt Albert Heijn in op dit thema. De voorgebakken berebrood- jes moeten thuis even in de oven afgebakken worden. De gebruiksaanwijzing vindt u op de verpakking. Vooral op een kinderontbijttafel voelen de berebroodjes zich thuis. Bovendien vindt u bij Albert Heijn een nieuw muesli-noten- brood (400 g). Lekker bij een uitgebreid ontbijt. offie is veruit de popu- lairste drank in Neder- land. Geen vergadering of I gezellig samenzijn zonder - «■»- koffie. En voor veel Neder- landers is het de brandstof om's ochtends de motor te starten. Op de Scandinavi- sche landen na wordt ner- gens zoveel koffie geconsu- meerd als in Nederland. Per hoofd van de bevolking wordt 175 liter koffie per jaar gedronken, dat is zo'n halve liter per dag. Dit cijfer stijgt nog steeds. In 1960 bedroeg het koffieverbruik 3,55 kilo gemiddeld per hoofd van de bevolking, in 1970 5,95 kilo, in 1980 7,30 kilo en in 1991 8,37 kilo (bron: Nederlandse Vereni- ging van Koffiebranders en Theepakkers). Viakal kalkreiniger, 500 ml ounatura heeft twee va- rianten bedacht op de 'gewo- ne' rijstwafel: nacho wafel en de appel-kaneelwafel. De na cho wafel is een rijstwafel waarop een laagje kaaspoe- der met een pittig smaakje is aangebracht. Lekker als tus- sendoortje! De appel-kaneel- wafel smaakt fris en fruitig. Op de wafel zit een laagje- appel-kaneelpoeder. De basis van beidewafels is gepofte zilvervliesrijst. Ondanks de toevoegin- gen blijven de wafels vetarm en vriendelijk voor de lijn (ca. 35 Calorieen per stuk). Zonnatura nacho wafels, 50 g (6 stuks) OF APPEL-KANEELWAFELS, 57 g (6 stuks) AH ACTUEEL

Allerhande | 1993 | | pagina 161