Ail ACTU BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT H E IJ N ling waar vers brood wordt afgebak- ken. Vijf jaar eerder begon dat als ex periment in Amsterdam. AH expe- rimenteert verder: in 20 winkels wordt dagverse vis verkocht, in sommige ge- vallen in een complete bedieningsaf- deling. Per 1 januari 1991 zullen spuitbussen met CFK's verboden wor- den. Bij AH komen ze medio 1989 de winkel al niet meer in. De vraag naar speciale bieren blijft toenemen. In veel AH-winkels zijn dan ook al 55 soorten bier te koop. Nog altijd neemt de vraag naar kleinverpakkin- gen toe. Deze keer is wijn aan de beurt: AH brengt kleintjes Huiswijn uit. Additieven zijn veel in het nieuws. AllerHande geeft antwoord op veel gestelde vragen van consumenten. Meer PVC-vrije verpakkingen Er wordt hard gewerkt aan de in- voering van PVC-vrije verpakkingen, al zijn er nog veel problemen te over- winnen.^ Het assortment kleine ver pakkingen wordt nog eens flink uit- gebreid. Wasmiddelen krijgen een vloeibare variant. Zo ook Albi van AH. Bovendien worden de meeste was middelen fosfaatvrij. In 220 AH- winkels worden kartonvermalers ge- plaatst. Die versnipperen karton, dat opnieuw kan worden gebruikt. Mi- neraalwater is niet meer in PVC-hou- dende flessen verkrijgbaar. In Sep tember 1990 is al uit 3.300 verpak kingen PVC verdwenen. Yo-fresh is een van de vele nieuwe produkten waarvan yoghurt de basis is. Er ver- schijnen steeds meer winkelwagens met kinderzitjes in de AH-winkels. op Vet'-actie Bewust eten is heel gewoon gewor- den. Er komen steeds meer nieuwe slankprodukten. Popcorn is nu ook verkrijgbaar als magnetronvariant. Acht van de tien Nederlanders eet nog steeds te vet. Daarom gaat de eer- ste actie 'Let op Vet' van start. De AH Huistraiteur introduceert vijf dag- schotels, complete hoofdmaaltijden met garnituur. Een proef met schar- relvarkensvlees wordt uitgebreid tot 100 AH-winkels. Het eerste ijs voor volwassenen wordt gei'ntroduceerd: Jive Fris-ijs. AH brengt een nieuw kookboek op de markt: 'Het lekkere magnetronboek'. Start AH Vaste Klanten Fonds AH werkt hard aan gecontroleerde teelt om het milieu zoveel mogelijk te ontzien.^ AH introduceert 'Het Vlees-variatieboek' met lekkere recep- ten en uitgebreide informatie over vlees van Albert Heijn. Er is een be gin gemaakt met de introductie van nieuwe bedrijfskieding voor de win- kelmedewerkers van AH, ontworpen door Frans Moienaar. Het AH Vas te Klanten Fonds gaat van start. Het batterij-ei wordt vervangen door het voliere-ei. AH start met de beper- king van het verpakkingsmateriaal van tal van produkten. In Gelder- malsen opent AH een nieuw, groot distributiecentrum. Daar worden per week 720.000 artikelen verwerkt, be- stemd voor 576 AH-winkels. Van alle glas wordt nu 70% via de glas- bak verzameld. AH introduceert de duurzame boodschappentas. AH-winkels langer open Vanaf 1 januari blijven de AH-win- keis's avonds een half uurtje langer open. In steeds meer AH-winkels kan met de PIN-code worden betaald. Elf soorten voorverpaktambachte- lijk kleinbrood worden gei'ntrodu ceerd. Er wordt gestart met het 'In- foblok' op voorverpakte artikelen van AH's eigen merk. Cafe Honesta is de nieuwe Max Havelaar koffie die AH verkoopt. Nieuw is Farmers Best, varkensvlees van topkwaliteit dat ex- clusief bij AH verkrijgbaar is. Een nieuwe trend is de twee-in-een bad- produkten. Het gebruik van bestrij- dingsmiddelen bij uienteelt voor AH is met 60% verminderd. Van meer dan 100 produkten is het verpak kingsmateriaal verminderd. Het glas van de flessen AH Huiswijn bevat 6% minder glas. In een aantal AH- winkels wordt ook de koeling van diepvriesvitrines gebruikt voor ver- warming van de winkels. Wasmid delen zijn steeds meer in compacte pakken en navulverpakkingen ver krijgbaar. Nieuw bij AH: het Gras Ei. In de AH-winkel in Geldermal- sen start een proef met de zelfscan- ner, waarmee klanten zelf de bood- schappen kunnen scannen. Het AH Vaste Klanten Fonds heeft ruim 40.000 deelnemers. Allerlei Nihuws SNEL nrrouof Hoe wnutr be ricssu uun*mo"m, m cc F— AH ACTUEEL

Allerhande | 1993 | | pagina 159